Latviešu NHL derbijā Girgensons gūst vārtus, bet piekāpjas Balceram

Sestdien Bufalo norisinājās Nacionālās Hokeja līgas (NHL) sezonā pirmais latviešu derbijs, kurā Rūdolfa Balcera pārstāvētā Floridas "Panthers" ar 4:3  uzvarēja Zemgu Girgensonu un Bufalo "Sabres", liecina NHL informācija.

(papildināts ar Zemgus Girgensona teikto)
Komandas zaudējumā "Sabres" kapteiņa asistents Girgensons izcēlās ar precīzu metienu. Pirmā perioda izskaņā latvietis, pēc teicamas Džona Džeisona  Peterka atspēles ripu raidīja pretinieku vārtu augšējā stūrī. Tobrīd rezultāts kļuva 2:2.

Girgensons gūst vārtus
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Visa mača garumā Girgensons uz ledus bija 11 minūtes (11:03), no kurām minūti (1:04) skaitliskajā mazākumā. Viņš izpildīja vienu metienu, kurš bija precīzs. Latvietis arī saņēma divu minūšu noraidījumu, uzvarēja 100% iemetienu un spēli pabeidza ar pozitīvu rādītāju +1.

Zemgus Girgensons par "Sabres" spēli pret "Panthers"
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Girgensons pēc mača medijiem atzina, ka izšķiroša spēles beigās bija pretinieku darbība skaitliskā vairākumā. Tomēr "Sabres" līdz pat mača beigām nezaudēja cerības atspēlēties, viņš uzsvēra.

Tikmēr Balcers spēlēja 12 minūtes (12:04), no kurām 29 sekundes skaitliskajā vairākumā. Liepājnieks veica divus metienus un nopelnīja negatīvu +/- rādītāju -2.

Visas spēles garumā viesi uzbruka vairāk, izpildot 37 metienus, uz ko "Sabres" atbildēja vien ar 27.

Spēles spilgtākie momenti

Floridas komandai šis bija otrais panākums divās spēlēs. Tikmēr "Sabres" divās spēlēs tikuši pie vienas uzvaras.

Pirmo spēli šosezon sestdien aizvadīja Elvis Merzļikins, kura pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jarckets" ar 2:5 piekāpās Sentluisas "Blues".

Merzļikins šajā spēlē atvairīja 20 no 25 metieniem jeb 80%.

Līdz šim Kolumbusas komanda zaudējusi visās trīs spēlēs.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Sentluisas "Blues" spēles svarīgākās epizode

Tikmēr Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" ar 6:2 apspēlēja Tampabejas "Lightning". Līdz šim pingvīni uzvarējuši abās šīs sezonas spēlēs.

Bļugers arī šoreiz palika ārpus pieteikuma ķermeņa augšdaļas savainojuma dēļ.

Pitsburgas "Penguins" un Tampabejas "Lightning" mača zīmīgākie notikumi

NHL komandas šosezon katra aizvadīs 82 spēles, noskaidrojot 16 no 32 komandām, kas iekļūs izslēgšanas spēļu turnīrā jeb Stenlija kausa izcīņā.