Kuldas vārti pagarinājumā nodrošina «Kuņluņ Red Star» uzvaru KHL spēlē

Latvijas aizsargs Artūrs Kulda piektdien guva vārtus pagarinājumā, kas palīdzēja viņa pārstāvētajai Pekinas "Kuņluņ Red Star" komandai Šanhajā ar 2:1 uzvarēt Čerepovecas "Severstaļ".

Kulda šajā mačā laukumā pavadīja 18 minūtes un 59 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem, kas turklāt bija sekmīgs, kā arī atzīmējās ar vienu bloķētu raidījumu un divām soda minūtēm.

Šīs spēles rezultātu jau mača 80.sekundē atklāja "Severstaļ" hokejists Daniils Vovčenko, bet 23.minūtē Jāko Risanens panāca izlīdzinājumu. Pamatlaika turpinājumā neviena no komandām vārtus vairs neguva, bet pagarinājuma otrajā minūtē Kulda pretinieku zonā pārtvēra ripu un ar ne pārāk spēcīgu raidījumu no zilās līnijas pārspēja viesu vārtsargu.

Kuldam šie bija pirmie vārti sezonā, bet kopumā viņš šosezon 35 mačos atzīmējies ar vieniem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm.

Tiesa, "Kuņluņ Red Star" komanda, kas sezonu sāka daudzsološi, jau labu laiku ir pamatīgā bedrē, jo kopš 4.oktobra Ķīnas vienība ir izcīnījusi tikai piecas uzvaras, tajā pat laikā piedzīvojot 20 zaudējumus. Pēdējo trīs maču bilance gan ir pozitīva, jo izcīnīti divi panākumi.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam piektdien Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš ar rezultatīvu piespēli palīdzēja Ņižņijnovgorodas "Torpedo" vienībai, kuras galvenais treneris ir Pēteris Skudra, izbraukumā ar 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) uzvarēt Vladivostokas "Admiral", kuras rindas kopš ceturtdienas vairs nepārstāv aizsargs Oskars Bārtulis.

"Torpedo" svinēja piekto panākumu pēc kārtas, izcīnot otro "sauso" uzvaru pēdējos divos mačos.

Daugaviņš otrā perioda 33.minūtē skaitliskajā vairākumā asistēja Deniam Barancevam, kurš panāca 2:0 "Torpedo" labā, kamēr rezultātu 16.minūtē atklāja Deniss Paršins.

Uzvarētāju rindās vārtsargs Staņislavs Gaļimovs atvairīja 32 pretinieku metienus, izcīnot jau septīto "sauso" uzvaru šajā sezonā un otro pēc kārtas, jo pirms divām dienām "Torpedo" viesos ar 2:0 uzveica "Kuņluņ Red Star".

Daugaviņš piektdien spēlēja 18 minūtes un 33 sekundes, kas bija ilgākais laiks starp "Torpedo" uzbrucējiem. Viņš reizi meta pa vārtiem, izpildīja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu un uzvarēja četros no četriem iemetieniem.

Daugaviņš šosezon 45 spēlēs guvis septiņus vārtus un atdevis 12 rezultatīvas piespēles. Iepriekšējos četros mačos viņš ar rezultativitāti nebija izcēlies.

Jau vēstīts, ka ceturtdien pēc vēršanās arbitrāžas tiesā tika izbeigts Bārtuļa un "Admiral" līgums. Tiek ziņots, ka Vladivostokas klubā aizkavējusies algu izmaksa, jo tikai nesen spēlētāji saņēmuši atalgojumu par oktobri. Bez Bārtuļa arbitrāžas tiesā vērsās arī vārtsargs Ivans Naļimovs, kā arī uzbrucēji Vladimirs Tkačevs, Dmitrijs Sajustovs un Pāvels Makarenko, kuri arī atstājuši komandu.

Rietumu konferences un visas līgas pārliecinoša līdere ar 108 punktiem 42 mačos ir Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA. Tai konferencē ar 96 punktiem seko Maskavas CSKA, bet vēl par 12 punktiem atpaliek Helsinku "Jokerit".

Tikmēr Ņižņijnovgorodas "Torpedo" ar 77 punktiem ir piektā, bet Maskavas "Dinamo" vienība, kurā spēlē Mārtiņš Karsums, ar 68 punktiem atrodas vēl pozīciju zemāk.

Savukārt konferences pēdējā vietā ir Rīgas "Dinamo", kas tikusi pie 38 punktiem 44 mačos, no priekšpēdējā vietā esošās Bratislavas "Slovan" atpaliekot divus punktus. Latvijas klubs visas līgas vērtējumā apsteidz vienīgi Hantimansijskas "Jugra" vienību, kam ir pieci punkti mazāk.

Tikmēr Austrumu konferencē vadībā ar 79 punktiem atrodas Kazaņas "Ak Bars" komanda, otrā ar 69 punktiem kā savas divīzijas līdere ir Omskas "Avangard", kamēr attiecīgi 76 un 75 punkti ir Ņižņekamskas "Ņeftehimik" un Jekaterinburgas "Avtomobilist" kontā.

Savukārt Pekinas "Kuņluņ Red Star" vienība ar 50 punktiem ir 11.pozīcijā. Tai ar 45 punktiem seko Vladivostokas "Admiral", bet priekšpēdējā, 13.pozīcijā, ar 39 punktiem ir Arta Ābola trenētā un Kristapa Sotnieka pārstāvētā Toljati "Lada".

Šajā sezonā KHL piedalās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā, jo sacensībās vairs nestartē Zagrebas "Medveščak" no Horvātijas un Novokuzņeckas "Metallurg". Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, kas būs par četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.