Krosbijs izmanto Girgensona noraidījumu, bet zaudē zobus Stenlija kausa īpašnieku uzvarā

Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" otrdien savā laukumā ar 1:3 piekāpās Stenlija kausa īpašniekiem Pitsburgas "Penguins" un nespēja gūt trešo uzvaru pēc kārtas Nacionālajā hokeja līgā (NHL), liecina NHL informācija. Viesi rezultātu atklāja pirmās trešdaļas beigās, kad vēlāk mačā priekšzobus zaudējušais Sidnijs Krosbijs izmantoja skaitlisko vairākumu pēc Latvijas uzbrucēja noraidījuma.

Girgensons spēlēja 12 minūtes (12:03), divreiz meta pa vārtiem un veica trīs spēka paņēmienus, kā arī nopelnīja negatīvu lietderības rādītāju -1. Rezultativitātes punktus latvietis nav guvis pēdējās 13 spēlēs kopš 25.februāra.

Tiesa, šoreiz Girgensonam gadījās raidīt ripu savos vārtos - 57.minūtē pēc Konora Šīrija metiena ripa palika vārtu priekšā, kur latviešu uzbrucējs netīšām to raidīja tīklā.

"Sabres" pēdējās trešdaļas sākumā Sems Reinharts panāca izlīdzinājumu, tomēr Niks Bonino atjaunoja vadību viesiem, bet Konors Šīrijs trīsarpus minūtes pirms spēles beigām nostiprināja Pitsburgas kluba uzvaru ar trešajiem vārtiem.

Krosbijs pirmajā vārtu guvumā žilbināja ar izcilu individuālo meistarību, ko atzinīgi pēc spēles novērtēja arī pretinieku spēlētāji, tomēr mača beigas zvaigznei izvērtās nelāgi. Pusotru minūti pirms beigu svilpes, Krosbijam cenšoties iemest ripu tukšos vārtos, Evanders Keins viņam trāpīja ar nūju sejā un izsita divus zobus.

Uzvara Pitsburgas klubam oficiāli garantēja dalību izslēgšanas turnīrā, kur "Penguins" spēlēs 11. sezonu pēc kārtas.

NHL Austrumu konferencē "Sabres" ar 74 spēlēs iekrātiem 72 punktiem ieņem 14.vietu 16 komandu konkurencē un uz dalību izslēgšanas spēlēs nepretendē. Girgensona rēķinā 67 spēlēs ir seši iemesti vārti un astoņas rezultatīvas piespēles.