Krievijas hokejisti uzvar somus un pasaules čempionātā izcīna bronzas medaļu

Ķelnē Pasaules hokeja čempionātā Krievijas izlase, uzvarot ar rezultātu 5:3 Somijas valstsvienību, izcīnīja bronzas medaļu, liecina organizatoru informācija.

Spēles rezultātu jau septītajā minūtē atklāja Ņikita Gusevs. Otrās trešdaļas sākumā ar vārtu guvumu izcēlās Vladimirs Tkačovs un vēl pēc brīža Gusevam vēl viens vārtu guvums, izmantojot vairākumu. Ar to otrajā trešdaļā Krievijas izlases ofensīva nebeidzās – pavisam drīz vēl viens vārtu guvums Bogdanam Kiseļevičam. Taču pašās trešdaļas beigās somi spēja nedaudz samazināt vārtu starpību – izdevību garām nelaida Miko Rantanens.

Trešās trešdaļas ievadā vārtu guvums arī Miko Lehtonenam. Pēc brīža uz noraidīto soliņa sēdās divu vārtu autors Gusevs, kas ļāva somiem tikt jau pie trešā gola, līdz minimumam samazinot vārtu starpību. Taču drīz vien Ņikita Kučerovs guva vārtus ļaujot Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai Krievijas izlasei justies komfortablāk. Lai arī kā centās somi, tomēr šo čempionātu viņiem nākas noslēgt soli aiz goda pjedestāla.

Krievijas izlase pusfināla spēlē ar 4:2 piekāpās spēcīgajai Kanādas izlasei, turklāt pirmajās divās trešdaļās tā bija vadībā, taču trešajā trešdaļā ļāva gūt kanādiešiem četrus vārtus un līdz ar to zaudēja cerību uz cīņu par čempiona titulu.

Jāatgādina, ka Latvijas izlase, Ķelnē svinot trīs uzvaras – esot pārākiem pār Dānijas, Slovākijas un Itālijas izlasēm, izdevās izcīnīt desmito vietu.