Krievija un Slovākija PČ cieš otros zaudējumus pēc kārtas

Neveiksmes pasaules čempionātā piektdien ieilga pērnā gada finālistēm Krievijas un Slovākijas hokeja izlasēm, kas Helsinku grupā cieta otros zaudējumus pēc kārtas. Pašreizējie čempioni krievi ar 2:3 piekāpās mājiniekiem somiem, bet pirms gada sudraba godalgas izcīnījusī Slovākija ar 1:2 pēcspēles metienos zaudēja austriešiem.

Somijai divus vārtus guva Petri Kontiola, un pēc viņa otrā precīzā metiena somi otrajā trešdaļā ieguva 2:1 pārsvaru. Vēl līdz pēdējam pārtraukumam Juhamati Āltonens laukuma saimniekiem panāca 3:1, bet Krievijai, aizstājot vārtsargu ar laukuma spēlētāju, cīņas priekšpēdējā minūtē izdevās rezultāta starpību samazināt. Precīzs bija PČ labākais snaiperis Iļja Kovaļčuks, tomēr panākt izlīdzinājumu viesi vairs nespēja. Pāris sekundes pirms spēlēs beigām Kovaļčuks iesaistījās konfliktā ar Janni Pesonenu, par ko abus kaušļus noraidīja līdz cīņas beigām, piešķirot 5+20 soda minūtes.

Savukārt slovākiem ar Tomāša Surovija gūtajiem vārtiem gan izdevās izvirzīties vadībā pret Austriju, taču Gerhards Unterlugauers otrās trešdaļas beigās panāca neizšķirtu. Rezultāts vairs nemainījās līdz pat pēcspēles metienu sērijai, kurā Austrijai uzvaras vārtus guva komandas spožākā zvaigzne Tomass Vaneks.

Jau vēstīts, ka Krievijas izlase ceturtdien pirmo reizi vēsturē zaudēja Francijai, turpretim pret slovākiem pirmo uzvaru turnīrā guva Latvijas hokejisti.

Somi ar piecās spēlēs gūtiem 11 punktiem kļuva par grupas līderiem, savukārt viņu tuvākie sekotāji ar deviņiem punktiem ir ASV un Krievija. Ceturtās vietas pašreizējie īpašnieki slovāki iekrājuši septiņus punktus, bet ik pa punktam mazāk turpmākajās pozīcijās ir Francijai, Austrijai, Vācijai un Latvijai.

Otrā grupā Stokholmā līderpozīcijās izvirzījās Kanāda, kas ar 4:1 pārspēja Baltkrievijas izlasi. Dienas otrā spēlē čehi ar 4:2 bija pārāki par Slovēnijas hokejistiem un uzlaboja izredzes pacīnīties par vietu ceturtdaļfinālā.

Grupu turnīri beigsies otrdien. Pa četrām labākajām katras komandas grupām iekļūs ceturtdaļfinālos. Finālspēles par medaļām Stokholmā notiks 19.maijā.