Krievi uzvar līdzšinējos pasaules čempionus un pirmie tiek finālā

Krievijas hokejisti pasaules čempionāta pusfinālā sestdien Minskā ar 3:1 uzvarēja līdzšinējos titula īpašniekus zviedrus un finālā pretendēs uz zelta medaļām, informēja organizatori. Otrā pusfinālā plkst. 18.45 tiksies Čehija un Somija.

Spēles sākums veiksmīgāks bija zviedriem, jo rezultātu jau 19.sekundē atklāja Oskars Mollers, kurš izslidoja viens pret vienu ar vārtsargu Sergeju Bobrovski un nekļūdījās. Tomēr trešdaļas beigās priekšā jau bija Krievija, kas čempionātā nav zaudējusi nevienu punktu. Perioda otrajā pusē ripa no vārtsarga Andersa Nilsona atlēca pie Sergeja Plotņikova, kurš trāpīja praktiski tukšos vārtos no asa leņķa, savukārt divas minūtes pirms perioda beigām zviedru zonā ieslidoja Sergejs Širokovs un aizsarga aizsegā precīzi trāpīja.

Laba iespēja panākt neizšķirtu otrajā trešdaļā bija Molleram, tomēr pēc viņa brīva metiena no vārtu priekšas spoži reaģēja Bobrovskis, kuru atzina par labāko uzvarētāju sastāvā. Jau drošāku divu vārtu pārsvaru Krievijas izlase ieguva trešdaļas vidū, kad Antons Belovs ar spēcīgu un tālu metienu ietrieca ripu zem vārtu pārliktņa. Pēdējā trešdaļā zviedriem neizdevās radīt daudz bīstamu situāciju, un Bobrovska vārti palika neieņemti arī pēdējās minūtēs, kad krievi četratā aizsargājās pret sešiem laukuma spēlētājiem.

Finālspēles cīņā par medaļām Minskā notiks svētdien. Cīņā par bronzu tiksies pusfinālu zaudētāji.