Koziols: Pasaules čempionāts ir starptautiskās federācijas jautājums

“Ja argumentu nav, es gribu aizstāvēt savu sporta veidu, es negribu teikt, ka tas ir viens no bīstamākajiem sporta veidiem – galīgi tā nav,” pikts par esošo situāciju, kad pandēmijas apkarošanas dēļ ieviestie ierobežojumi tieši skar hokeju, ir Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Koziols raidījumā “Sporta studija” norādīja, ka viņš netic briesmīgā vīrusa varai, kas spēj šķirot basketbola, florbola un citu sporta veidu ģērbtuves. Viņš atklāja, ka, cik zināms, pagaidām nav virzība notikusi, lai hokejs atkal būtu pieejams gan bērniem, gan amatieriem, bet viņš pats ir par to, lai hokejs turpinātos.

Koziols neslēpa, ka ir dzirdējis par ballītēm ledus hallēs – cilvēki meklē treniņu iespējas, un arī ledus hallēm tie ir ienākumi šajā laikā. Taču, viņaprāt, loģiskāk būtu pildīt lēmumus, kas ir saprotami un izpildāmi.

LHF ģenerālsekretārs norāda, ka izvairīties no slimības izplatības hokejā varētu, atceļot sacensības, ļaujot bērniem trenēties, bet amatieri varētu braukt uz sacensībām un treniņiem jau saģērbušies, kā arī mērīt ķermeņa temperatūru pie ieejas hallē.

Runājot par 2021. gada maijā gaidāmo pasaules čempionātu hokejā – vai grupa spēlēs Rīgā, vai Rīga būs kā organizators kopā ar Minsku –, Koziols norādīja, ka šis jautājums ir Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kompetencē. IIHF padome 18. novembrī pieņems lēmumu.

Šobrīd notiekot komunikācija starp IIHF un Latvijas valdību pēc premjera Krišjāņa Kariņa skaļā paziņojuma, ka Latvija nerīkos čempionātu kopā ar Baltkrieviju. Šā brīža nostāja esot, ka Rīga ir gatava uzņemt savu grupu, un komunikācijā tiekot uzklausīts arī LHF viedoklis.

Koziols uzskata, ka pasaules čempionāta rīkošana ir ļoti svarīga gan no sportiskā viedokļa, gan arī no skatītāju viedokļa. Rīga var kļūt par skatuvi visai pasaulei, un Latvija var sevi parādīt kā organizators.

Raidījumā “Sporta studija” Koziols uzsvēra, ka Rīga viena nevar sarīkot pasaules čempionātu hokejā, un atgādināja, ka tieši baltkrievu puse uzaicināja Latviju kopā rīkot čempionātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti