Kivlenieks NHL sezonas debijā zaudē; Balcera «Sharks» nenotur pārsvaru

Latviešu hokeja vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks piektdien aizvadīja pirmo Nacionālās Hokeja līgas (NHL) spēli šosezon. Latvieša pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" ar 2:5 zaudēja Detroitas "Red Wings". Tikmēr citā spēlē Rūdolfa Balcera Sanhosē "Sharks" ar 2:5 piekāpās Arizonas "Coyotes", liecina NHL informācija.

Kivlenieks kopumā atvairīja 31 no 34 metieniem jeb 91,2%. Vēl divas ripas tika raidītas tukšos vārtos.

Rezerves vārtsargs šajā spēlē bija Elvis Merzļikins.

Kolumbusas komanda spēli iesāka pārliecinoši un otrās trešdaļas ievadā panāca 2:0. Trešdaļas vidū vien nedaudz vairāk kā trīs minūšu laikā Kivlenieks ielaida trīs ripas, komandai nonākot iedzinējos. Rezultāts nemainīgs saglabājās līdz pat spēles galotnei, kad "Red Wings" divreiz ripu nogādāja jau neaizsargātos vārtos.

Spēles spilgtākie momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kivlenieks NHL debiju piedzīvoja pērn, taču 24 gadus vecajam latvietim šī bija pirmā spēle planētas spēcīgākajā līgā šosezon.

Tikmēr citā mačā Balcers spēlēja 15 minūtes (15:23), no kurām divas minūtes (2:20) vairākumā un 51 sekundi mazākumā. Liepājnieks pa vārtiem nemeta, bet bloķēja vienu pretinieku metienu un divreiz atbruņoja Arizonas spēlētājus. Spēli viņš noslēdza negatīvu +/- rādītāju -1.

Sanhosē komanda bija vadībā ar 2:0, taču piecus vārtus pēc kārtas guva "Coyotes".

Sezonas kopvērtējumā "Blue Jackets" ar 46 punktiem 55 spēlēs ir pēdējā astotajā vietā NHL Centrālajā divīzijā. Pēc uzvaras par punktu priekšā ir tieši "Red Wings". Savukārt "Sharks" ar 48 punktiem 54 spēlēs ir septītie NHL Rietumu divīzijā.

Jau sestdien abi komandu pāri vēlreiz spēkosies ar tiem pašiem pretiniekiem.