Hokeja laukums

Hokeja laukums

Hokeja laukums

Vācijas izlases hokejists Marko Novaks: Pasaules čempionātā debitēju 28 gadu vecumā

Hokeja vārtsargs Punnenovs: Langnau «Tigers» atpūtas telpā uzticēja uzzīmēt tīģeri

Ķer ripas uz Šveices ledus un zīmē komandas simbolu - tīģeri. Vārtsargs Ivars Punnenovs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vienā no Šveices augstākās hokeja līgas 12 komandām jau piekto sezonu vārtus sargā Ivars Punnenovs, kurš Langnau "Tigers" sastāvā atradis pielietojumu arī zīmētāja talantam. Kalnainajā valstī Eiropas viducī Latvijas vārtsargs ir no 14 gadu vecuma un pašlaik jau pilnīgi adaptējies mierpilnajā vietējā dzīvē.

Šveices augstākā līga var lepoties ar lielāko vidējo apmeklētību Eiropas hokejā - 6949 skatītājiem spēlē. Saulainās Langnau iedzīvotāju skaits nav daudz lielāks, un ciematā dominē vācu valoda, kas, pēc Ivara teiktā, ir trakā lauku dialektā. Lagnau ielās un veikalos Punnenovu atpazīst, bet ne citās Šveices pilsētās. Viņš atzīst, ka lielpilsētā var justies brīvāk, bet Ivaram patīk izbaudīt laiku ar ģimeni klusajā ciematā.

Langnau hokejistiem līdz šim tikai vienreiz ir izdevies kļūt par Šveices čempioniem. Tālajā 1976.gadā gūto panākumu atkārtot arī šosezon neizdosies, jo komanda izslēgšanas turnīrā netika. Punnenovs gan neplāno hokejista karjeras pierakstu mainīt, jo

Ivars ir izcīnījis iespēju komandā būt pirmajam vārtsargam.

Tas nozīmē lielu spēļu slodzi un cita veida gatavošanos. Ivars atzīst, ka pirmo pozīciju ir grūtāk noturēt, nekā iegūt treneru uzticību.

Šosezon Langnau "Tigers" ir divi vārtsargu treneri - klasiskais Martins Gerbers un Dušans Sidors, kurš ir ekstrēmu treniņu piekritējs. Punnenovs saskata, ka Gerbers ir tuvāk Ziemeļamerikas stilam, bet Latvijas ripu ķērājam ir iespēja no abiem treneriem paņemt labāko.

Uz Punnenova spēļu ķiverēm dominē sarkanā uz dzeltenā krāsa, ir uzzīmēti Latvijas grifi un Lielvārdes josta, kas uztetovēta arī vārtsargam uz rokas. Ķiveri rotā arī neliels Rīgas siluets un komandas logo mākslinieka interpretācijā, Šveices un Latvijas karogi, kā arī Ivara dēla Trevora vārds. Vārtsargs uzsver, ka

ķiveres vienmēr paliks ģimenē, tādēļ viņš nav atsaucies fanu aicinājumiem tās pārdot vai atdāvināt. 

Ivars Punnenovs pie pašzīmētā tīģera komandas atpūtas telpā
Ivars Punnenovs pie pašzīmētā tīģera komandas atpūtas telpā

Punnenovam patīk fotografēt un zīmēt, viņu piesaista arhitektūra. Zīmējot viņš var neko nedomāt un izbaudīt procesu. Hokeja kluba spēlētāju atpūtas telpā Ivaram uzticēja uzzīmēt uz sienas tīģeri kā komandas simbolu - strādājot visu dienu no desmitiem rītā līdz sešiem vakarā, uzdevums tika paveikts. Apkārt tīģerim ir komandas biedru paraksti kā vienojošs elements.

Uz Punnenova formas krekla ir 74. numurs - mammas dzimšanas gads, kas ģimenē ir lielā cieņā un atrod vietu arī visu automašīnu numuros.

Ģimene skatās Ivara spēles arī klātienē un tāpat kā fani motivē vārtsargu parādīt labāko sniegumu.

Ja Punnenovu izsauks uz valstsvienību, viņš būs sastopams arī Latvijā, bet pašlaik ģimene mazā dēliņa dēļ neaizraujas ar ceļošanu lidmašīnā. Ivars uzsver, ka dēls viņam dod enerģiju un ļauj aizmirst visas sliktās domas, ja kādā spēlē kas nav izdevies. Viņš piebilst, ka var sapņot par Nacionālo hokeja līgu (NHL) un spēlēšanu izlasē, bet jādzīvo ir realitātē, kas parādīs, kas no tā visa izdosies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti