Ķēniņš otro spēli pēc kārtas gūst vārtus; Girgensona klubs pārtrauc zaudējumu sēriju

Veiksmīgu debiju Nacionālajā hokeja līgā (NHL) otrdien turpināja Ronalds Ķēniņš, kurš otro spēli pēc kārtas guva vārtus un veicināja Vankūveras "Canucks" uzvaru mājās 3:2 pagarinājumā pret Vinipegas "Jets", liecina rīkotāju informācija. Savukārt cita Latvijas uzbrucēja Zemgus Girgensona Bufalo "Sabres" ar 3:2 viesos uzveica Monreālas "Canadiens" un pārtrauca 14 zaudējumu sēriju.

Ķēniņš savus otros vārtus trijās spēlēs guva pēdējā trešdaļā, kad nepilnas astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām panāca izlīdzinājumu 2:2. Uzvaru pagarinājuma pirmajā minūtē "Canucks" nodrošināja aizsargs Luka Sbisa.

Laukumā pavadītajās 10 ar pusi minūtēs (10:23) Ķēniņš četras reizes meta pa vārtiem un veica trīs spēka paņēmienus, kā arī nopelnīja pozitīvu lietderības rādītāju +1. Ķēniņš nopelnīja arī divu minūšu noraidījumu, kura laikā "Jets" pēdējās trešdaļas sākumā izvirzījās vadībā 2:1.

Līdzīgi kā savu pirmo vārtu guvumā, Ķēniņš ātrā uzbrukumā trāpīja plaukstas metienu no laukuma kreisās malas. Pēc spēles Ķēniņš atzina, ka juties nelāgi nopelnītā noraidījuma dēļ, taču vārtu guvums kļuva par labu kompensāciju.

Girgensonam spēle Monreālā individuāli gan nebija ar labāko statistiku, jo viņš nopelnīja negatīvu lietderības rādītāju -2. Girgensons spēlēja 22 ar pusi minūtes, trīsreiz meta pa vārtiem un veica divus spēka paņēmienus.

"Sabres" tika pie šogad pirmās uzvaras, jo līdz šim pēdējo panākumu guva 27.decembrī. Rezultatīva Monreālā bija pirmā trešdaļa, kurā "Sabres" nodrošināja 3:1 pārsvaru, bet pēdējā periodā mājinieki rezultāta starpību samazināja.

NHL absolūtais antirekords ir 17 zaudējumi pēc kārtas, ko 1974./1975.gada sezonā sasniedza Vašingtonas "Capitals", bet Sanhosē "Sharks" to atkārtoja 1992./1993.gada sezonā.

Pēc atgriešanās mājās "Sabres" nākamo spēli aizvadīs ceturtdien pret Sentuisas "Blues". Savukārt "Canucks" ceturtdien uzņems Sanhosē "Sharks" hokejistus.