Ķēniņa vārtu guvums palīdz Cīrihes «Lions» gūt uzvaru Šveices čempionāta finālsērijā

Šveices hokeja augstākās līgas finālsērijas otrajā spēlē Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Cīrihes “Lions” ar 5:4 pagarinājumā uzvarēja Elvja Merzļikina pārstāvēto “Lugano” vienību, sērijā izvirzoties vadībā ar 2-0. Ķēniņa rēķinā viens vārtu guvums un trīs rezultatīvas piespēles, liecina organizatoru informācija.

Ķēniņš uz ledus pavadīja 23 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā viņš izdarīja sešus metienus pa vārtiem un spēli noslēdza ar lietderības koeficientu +3.

Spēles rezultāts tika atklāts ceturtajā minūtē, un tajā Ķēniņam rezultatīva piespēle, bet pats viņš ar vārtu guvumu izcēlās 13. minūtē.

Merzļikins šajā spēlē atvairīja 42 no 48 metieniem.

“Lions” līdz šim Šveces čempiona titulu izcīnīja astoņas reizes, bet “Lugano” – septiņas reizes.

Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs medijiem iepriekš izteicās, ka Merzļikina spēlēšana Šveices čempionāta finālsērijā ir vērtējama pozitīvi un vārtsargs tiek gaidīts Latvijas izlasē.

KONTEKSTS

Latvijas izlase gatavojas pasaules čempionātam, kas no 4. līdz 20.maijam notiks divās Dānijas pilsētās – Kopenhāgenā un Herningā. Latvijas izlase grupas spēlēs aizvadīs Herningā, stājoties pretim Norvēģijas, Somijas, Dienvidkorejas, ASV, Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām.

Līdz šim Latvijas izlase aizvadījusi četras pārbaudes spēles, kurās piedzīvoja zaudējumus. Vispirms izbraukumā pret Norvēģiju piekāpās ar 2:3 un 2:6, bet šonedēļ pret Somiju zaudējumi ar 0:3 un 0:5.

Latvijas valstsvienībai nākamās pārbaudes spēles būs 20. un 21.aprīlī viesos pret Slovākiju, kā arī 26. un 27. aprīlī "Arēnā Rīga" pret Šveici. Pēdējā pārbaude ieplānota 1.maijā Rīgā pret Kanādu.