Ķēniņa NHL debijas spēlē «Canucks» pietuvina Girgensona klubu līgas antirekordam

Zemgus Girgensons otrajā spēlē pēc kārtas rezultatīvi piespēlēja, taču viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" piektdien Vankūverā ar 2:5 cieta sakāvi pret "Canucks" un pietuvojās Nacionālās hokeja līgas (NHL) zaudējumu sērijas antirekordam, liecina rīkotāju informācija. Debijas spēli NHL aizvadīja Vankūveras kluba uzbrucējs Ronalds Ķēniņš.

(papildināts ar Vankūveras "Canucks" trenera teikto)
Bufalo klubs ir zaudējis pēdējās 14 spēlēs, nespējot gūt ne punktu, un sasniedza līgā kopš 2003.gada garāko zaudējumu sēriju. No NHL absolūtās antirekorda sērijas, ko 1974./1975.gada sezonā sasniedza Vašingtonas "Capitals" un 1992./1993.gadā atkārtoja Sanhosē "Sharks" hokejisti, "Sabres" šķir trīs zaudējumi.

Girgensons spēlēja 23 minūtes (23:24), divreiz meta pa vārtiem un veica divus spēka paņēmienus, bet viņa lietderības rādītājs bija negatīvs -2. Savukārt no fārmkluba izsauktais Ķēniņš NHL debijā spēlēja 11 minūtes (10:33), vienreiz meta pa vārtiem un izpildīja trīs spēka paņēmienus, nopelnot neitrālu lietderības rādītāju.

Pozitīvi Ķēniņu pēc spēles preses konferencē novērtēja Vankūveras kluba galvenais treneris Villijs Dežardēns, sakot, ka Latvijas hokejista debija bija lieliska. Ķēniņš apliecināja, ka var spēlēt, viņš ir pietiekami ātrs un smags, kā arī ar labām rokām, sacīja treneris.

"Sabres" izdevās veiksmīgāks spēles sākums - Girgensons asistēja Krisam Stjuartam, kurš 4. minūtē atklāja rezultātu. Otrā perioda beigu daļā Stjuarts samazināja rezultāta starpību līdz 2:3, taču laukuma saimnieki uzvaru nostiprināja ar diviem vārtiem pēdējā trešdaļā, tostarp, pēdējā minūtē raidot raidot ripu tukšos vārtos.

"Sabres" šogad nav guvuši nevienu uzvaru un komanda bez punktiem ir kopš 27.decembra. 21 gadu vecais Girgensons šosezon 50 spēlēs ir guvis 13 vārtus un veicis 11 rezultatīvas piespēles, kļūstot par "Sabres" labāko vārtu guvēju un komandas otro rezultatīvāko spēlētāju.

Bufalo klubs ar 50 spēlēs gūtu 31 punktu arvien ieņem pēdējo -16.- vietu Austrumu konferencē, kā arī ir pēdējā pozīcijā līgas kopvērtējumā 30 komandu konkurencē. Izbraukuma noslēgumā "Sabres" otrdien spēlēs Monreālā pret "Canadiens".