Oficiālais “Blackstone” pārstāvis Dairis Gūtmanis teic, ka šobrīd ne tikai Latvija, bet Eiropa dzīvo ne tikai vakardienā, bet pagājušajā gadsimtā.
“Ja mēs ņemam kā etalonu NHL (Nacionālā Hokeja līga), kas jebkurā gadījumā ir etalons hokeja pasaulē, viņi atzīst tikai divus produktus – “Blackstone” un “Blademaster”,”atklāj slidu eksperts.
Profesionāļu un amatieru vidū jau gadiem pierasts, ka slidu asmeņi veidoti rādiusa formā. Taču jaunā metode sen pieņemto asinājumu nomainījusi ar trapeces formu.
Slidu asinātājs Edgars Ābelis norāda, ka trapeces formai ir daudzas priekšrocības, ir laba saķere un noturība virāžās.
Slidu meistars Edgars piedalās katrā treniņā. Ja asmeņi tiek bojāti, viņš tos gatavs turpat laukuma malā uzreiz nomainīt. Treniņprocesā spēlētāji bieži testē sev piemērotākos trapeces asinājuma veidus, šoreiz to darīja Ralfs Freibergs.
“Uzreiz ir savādāk. Man jau likās, ka asmens bija foršs,” stāstīja hokejists, kurš atklāja, ka neesot bijis viegli atrast pareizo formu.
Taču joprojām ir spēlētāji, kuri paliek pie vecā labā rādiusa. Piemēram, vārtsargs Gustavs Grigals, kuram trapece traucējusi viegli manevrēt ārpus vārtiem.
Savukārt vārtsargs Jānis Kalniņš pastāstīja, ka ir pamēģinājis un trapece ir iepatikusies. “Nevar teikt, ka bez trapeces es nevarētu spēlēt, bet ir mazliet savādākas sajūtas. Varbūt nevajag asināt tik asi, lai varētu ieķerties ledū, tad, kad vajag,” “Sporta Studijai” atklāja Kalniņš.
Izlasē vairāk nekā 90% spēlētāju slido ar jaunajiem asmeņiem, daži palikuši pie rādiusa metodes. Taču ir divi hokejisti, kuri piekopj pavisam netradicionālus veidus.
Oskars Cibuļskis ir hokejists, kura slidām vajag ārkārtīgi dīvainu asinājumu. Tas tādēļ, ka viņam ir īpatnēja slidošanas maniere, atklāja Ābelis.
Slidu meistars atzīst, ka katram spēlētājam ir svarīgi atrast sev piemērotu asinājumu. Variāciju esot ļoti daudz. Bet katrs šāds šķietami neliels moments var izšķirt spēles likteni.