Karsums kļūst par Maskavas «Dinamo» visu laiku labāko vārtu guvēju leģionāru

Latvijas hokejists Mārtiņš Karsums trešdien guva vienus vārtus, kļūstot par Maskavas "Dinamo" visu laiku labāko vārtu guvēju starp šīs vienības leģionāriem, taču viņa pārstāvētā vienība Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā cieta neveiksmi. Maskavas klubu derbijā "Dinamo" ar 3:5 atzina CSKA komandas pārākumu.

Karsums izcēlās pirmā perioda pēdējā minūtē skaitliskajā vairākumā, gūstot savus 50.vārtus Maskavas "Dinamo" rindās. Tobrīd "Dinamo" spēlēja piecatā pret trim pretiniekiem, bet Karsums bija izveicīgākais cīņā par atlēkušo ripu, pēc tam to raidot tukšā CSKA vārtu stūrī.

Sīvajā cīņā pēc divām trešdaļām rezultāts bija neizšķirts 2:2, taču trešajā periodā Jūso Hietanens vadībā izvirzīja "Dinamo". Tomēr pēdējais vārds šajā mačā piederēja CSKA spēlētājiem, jo divas reizes minūtes laikā izcēlās Andrejs Svetlakovs, bet nepilnas četras minūtes pirms beigām Bogdans Kiseļevičs vairākumā panāca 5:3 CSKA labā.

Karsums, kurš ar rezultativitāti izcēlās jau ceturtajā spēlē pēc kārtas, šajā mačā nospēlēja 16 minūtes un 13 sekundes, divas reizes meta pa vārtiem un izdarīja piecus spēka paņēmienus.

Šosezon viņš 38 spēlēs atzīmējies ar deviņiem vārtiem un 12 rezultatīvām piespēlēm.

Kopvērtējumā Rietumu konferences un visas līgas līderei SKA ir 104 punkti 42 mačos, par trīs punktiem apsteidzot Maskavas CSKA vienību, kas gan ir aizvadījusi par trīs spēlēm vairāk.

Kaspara Daugaviņa pārstāvētā un Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas "Torpedo" ar 81 punktu ir trešā, sesto vietu ar 71 punktu ieņem Maskavas "Dinamo", kamēr pozīciju zemāk atrodas Artūra Kuldas pārstāvētā Helsinku "Jokerit", kam ir 70 punkti.

Savukārt Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" šīs konferences kopvērtējumā ar 39 punktiem 44 cīņās ir pēdējā starp 14 komandām, bet no izslēgšanas turnīra zonas tā atpaliek par 27 punktiem.

Tikmēr Austrumu konferencē vadībā ar 90 punktiem 43 mačos atrodas Gagarina kausa čempione Magņitogorskas "Metallurg", astotā ar 61 punktu ir Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas "Admiral", bet 12.vietā ar 52 punktiem atrodama Kristapa Sotnieka un Edgara Masaļska pārstāvētā Toljati "Lada", kuru trenē Artis Ābols, kas no pirmā astotnieka atpaliek deviņus punktus.