Karsuma vārtu guvums neglābj Maskavas «Dinamo» hokejistus no zaudējuma

Latviešu uzbrucējs Mārtiņš Karsums piektdien guva vārtus Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē, bet viņa pārstāvētā Maskavas "Dinamo" komanda cieta zaudējumu. "Dinamo" viesos ar rezultātu 1:2 piekāpās Ufas "Salavat Julajev" hokejistiem.

Karsums mača rezultātu atklāja pirmā perioda priekšpēdējā minūtē, kad no vārtu priekšas raidīja ripu Ufas vienības vārtos. Trīs minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Sami Lepiste panāca izlīdzinājumu, bet trešā perioda 13.minūtē Maksims Majorovs raidīja ripu "Dinamo" vārtos. Maskavieši tā arī neatspēlējās un cieta zaudējumu ar 1:2.

Karsums šajā spēlē laukumā bija 13 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa vārtiem, izpildīja divus spēka paņēmienus un zaudēja abos divos iemetienos.

Šosezon Karsums 30 mačos guvis sešus vārtus un atdevis astoņas rezultatīvas piespēles, ar 14 punktiem būdams kluba rezultatīvākais uzbrucējs, bet komandā ieņemot otro vietu, jo par punktu vairāk ir aizsargam Metam Robinsonam, kurš savulaik savu karjeru KHL sāka Rīgas "Dinamo".

"Salavat Julajev" nākamajā mačā svētdien spēkosies ar Jaroslavļas "Lokomotiv", bet trešdien viesosies pie Rīgas "Dinamo".

Savukārt aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas "Admiral" piektdien ar rezultātu 4:1 viesos pārspēja Astanas "Baris". Uzvarētājiem divus vārtus guva Džeimss Raits.

Bārtulis šajā spēlē laukumā bija 24 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā divreiz meta pa pretinieku komandas vārtiem un uzvarēja vienā no diviem iemetieniem. Bārtulis šosezon 29 mačos guvis divus vārtus un atdevis vienu rezultatīvu piespēli, taču pēdējās 13 spēlēs pie rezultativitātes punktiem nav ticis.

Citā KHL mačā Habarovskas "Amur" viesos ar 2:1 pārspēja Hantimansijskas "Jugra". "Amur" latviešu izcelsmes aizsargs Zigurds Podziņš šajā mačā palika uz rezervistu soliņa. Šosezon viņš laukumā bijis trīs mačos, kopumā uz ledus pavadot vairāk nekā piecas minūtes.

Tikmēr pie uzvaras tikusi pērnās sezonas čempione Magņitogorskas "Metallurg", kas savā laukumā ar 5:4 pārspēja Maskavas apgabala "Vitjaz". Ar diviem precīziem metieniem uzvarētāju rindās izcēlās Sergejs Mozjakins, kurš divas minūtes pirms pamatlaika beigām guva uzvaras vārtus.

Tāpat pie uzvaras tika Čeļabinskas "Traktor", kas savu skatītāju priekšā ar 3:1 pārspēja "Lokomotiv", kurā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs. Ar diviem gūtiem vārtiem uzvarētājiem izcēlās Dmitrijs Pestunovs.

Visas līgas un Rietumu konferences līdere ar 84 punktiem 34 mačos ir Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA, no kuras deviņus punktus atpaliek Maskavas CSKA. Savukārt trešā ar 66 punktiem ir Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas "Torpedo", kuru trenē Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns, kamēr Maskavas "Dinamo" ar 51 punktu ir astotā, bet Artūrs Kulda un Helsinku "Jokerit" ar 50 punktiem atrodas pozīciju zemāk.

Savukārt Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" ar 29 punktiem 33 spēlēs starp 14 vienībām ir Rietumu konferences pēdējā vietā, no izslēgšanas turnīra zonas atpaliekot par 22 punktiem.

Tikmēr Austrumu konferencē vadībā ar 77 punktiem 35 mačos ir pašreizējā Gagarina kausa īpašniece Magņitogorskas "Metallurg", kamēr "Admiral" ar 51 punktu ir sestā, bet Kristapa Sotnieka un Edgara Masaļska pārstāvētā Toljati "Lada" ar 38 punktiem ir priekšpēdējā pozīcijā starp 15 komandām.