Kapteinis Daugaviņš: Ko darīt, drusku pietrūka

Latvijas izlasi izšķirošajā spēlē par iekļūšanu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā nieka tiesa šķīra no uzvaras pār Vāciju, taču tur vairs nekas nav līdzams, ka pamatlaikā līdz panākumam pietrūka 33 sekundes, bet pagarinājumā neizdevās izmantot savas iespējas, pēc mača žurnālistiem teica valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Spēles sākumā savu līdzjutēju uz priekšu dzītā Vācijas izlase ieguva iniciatīvu un Daugaviņš atzina, ka Latvijas hokejisti sāka spēlēt no aizsardzības. Vācieši ieķērās Latvijas zonā un vēlāk visu pirmo trešdaļu bija grūti aizsargāties, sacīja Daugaviņš. Viņš uzsvēra, ka svarīgi bija Gunāra Skvorcova pirmie vārti, kas otrajā trešdaļā pēc 0:2 pagrieza spēles gaitu, bet jau pēc pirmā pārtraukuma komanda izgāja laukumā cīnīties.

Hokejists Kaspars Daugaviņš par spēli pret Vāciju
00:00 / 00:24
Lejuplādēt

Latvijai bija neizmantotas iespējas izcīnīt uzvaru pagarinājumā, un Daugaviņš uzskata, ka komandai laikam galvā tomēr pietrūka uzvarētāju domāšanas. "Ko darīt, drusku pietrūka," viņš teica.

Uzbrucējs Teodors Bļugers par Latvijas izlases spēli pret Vāciju
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

Žēl, ka komanda palika bez uzvaras, ir arī uzbrucējam Teodoram Bļugeram. Viņš uzsvēra, ka spēles sākumā komanda par daudz aizsargājās, bet savu spēli sāka spēlēt pēc 0:2. Savu sniegumu septiņās spēlēs vienus vārtus guvušais Bļugers vērtē kā debijas čempionātam atbilstošu, bet cer, ka nākamgad būs labāk.

Pieredzējušais hokejists Jānis Sprukts par spēli pret Vāciju
00:00 / 00:18
Lejuplādēt

Savukārt izlases veterāns Jānis Sprukts atturējās vērtēt būtisku kļūdu pieļāvušos tiesnešus, kuru aplamības dēļ Vācijas hokejistiem radās iespēja atklāt rezultātu. Tiesnešus lai vērtē viņu darba pārraugi, bet hokejistiem ir jāspēlē, sacīja Sprukts.

"Atspēlējāmies no 0:2, bet iznākums ir tāds, kāds ir. Tāds ir hokejs", pasmējās Sprukts. "Beigās viņi vinnēja, varējām mēs. Šis čempionāts nav mums par labu, skatīsimies nākotnē."

Sprukts atzina, ka spēle bija pa kalniem un pa lejām, - vienubrīd labāka bija viena komanda, brīžiem otra, bet uzvaru nodrošināja vācieši.

Jau vēstīts, ka Latvijas hokejisti izšķirošajā spēlē par vietu ceturtdaļfinālā Vācijai zaudēja pēcspēles metienos (3:4). Latvijas izlase grupas turnīrā septiņās spēlēs guva trīs uzvaras un 10 punktus, ierindojoties 10.vietā čempionāta kopvērtējumā.