Kanādas hokejisti vēlreiz pievienojas somiem pasaules čempionāta finālā

Kanādas izlase sestdien Tamperē pusfinālā ar 6:1 pārspēja Čehiju un trešajā pasaules čempionātā pēc kārtas titula mačā tiksies ar mājiniekiem somiem. Kanādas hokejisti kopš 2015. gada tikai vienreiz nav spēlējuši finālā.

Pirmajā trešdaļā neizšķirtu 1:1 panākušie Kanādas hokejisti otrajā periodā guva trīs bezatbildes vārtus un nostiprinājās vadībā.

Čehijas izlase atklāj rezultātu

Kanādieši pirmajā trešdaļā sapelnīja četrus divminūšu sodus, un vienu iespēju spēlēt vairākumā Čehijas izlase izmantoja. Vēl līdz pirmās trešdaļas vidum Davids Krejči ieslidoja zonā un no iemetiena apļa pārspēja kanādiešu vārtsargu Krisu Dridžeru.

Kanādieši panāk 1:1

Tomēr pēdējā minūtē pirms pārtraukuma Kanādas izlase atjaunoja neizšķirtu. Vārtu priekšā rezultatīvi nospēlēja Dilans Kozenss.

Kanādas izlase izvirzās vadībā

Pirmo iespēju spēlēt vairākumā kanādieši pārvērta vārtu guvumā. Saņēmis piespēli vārtu priekšā, Adams Lourijs paspēja izslidināt ripu vārtsargam Karelam Vejmelkam starp kājsargiem.

Kanādieši iemet savus trešos vārtus

Nepilnu pusotru minūti vēlāk brīvību vārtu priekšā izmantoja Kents Džonsons, raidot tīklā Vejmelkas atsisto ripu.

Kanādas izlases pārsvars sasniedz 4:1

Arī otrais noraidījums čehiem maksāja vārtu zaudējumu – Metam Barzalam izdevās perfekts trāpījums zem vārtu pārliktņa.

Kanādieši gūst piektos vārtus

Čehiem praktiski pēdējās cerības pēdējās trešdaļas sākumā laupīja Kouls Silindžers, ātrā uzbrukumā pārsteidzot Vejmelku. Čehijas izlasē noskaņojumu neuzlaboja arī Davida Pastrņāka nerealizētais soda metiens.

Kanāda izlase iemet sestos vārtus

Sašļukušos čehus ar sesto vārtu guvumu sarūgtināja Kozenss, turklāt Čehijas izlase palika mazākumā, jo treneris neveiksmīgi mēģināja apstrīdēt vārtu guvumu, norādot uz iespējamu aizmugures stāvokli Kanādas uzbrukumā.

Čehijas izlase bez medaļām pasaules čempionātā ir kopš 2012. gada, kad nopelnīja bronzu. Lai pārtrauktu tukšo sēriju, čehiem spēlē par 3. vietu būs jāpārspēj ASV izlase.

Pašreizējiem titula īpašniekiem kanādiešiem atlicis spert pēdējo soli, lai atkārtotu pērn Rīgā gūto zelta panākumu. Savukārt 2019. gada čempionātā Kanādas izlase finālā zaudēja Somijai.

Dienas pirmajā pusfinālā mājinieki somi ar 4:3 uzveica ASV valstsvienību

Fināls un spēle par bronzas medaļām Tamperē notiks svētdien.