Kanādas hokejisti pieveic frančus pirms starta ceturtdaļfinālā. Galvenie notikumi

Kanādas hokeja izlase otrdien Helsinkos ar 7:1 pārliecinoši uzvarēja Franciju pēdējā spēlē pasaules čempionāta priekšsacīkstēs A grupā, kur abām komandām turpmākās gaitas jau bija skaidras pirms savstarpējā mača.

Dalību ceturtdaļfinālā vēl pirms spēles garantējusi Kanāda grupā ieņēma 3.vietu un izslēgšanas turnīru sāks pret Zviedriju. Savukārt franči aizvadīja pēdējo spēli pirms došanās mājup kā 12.vietas īpašnieki.

Kanādas izlase atklāj rezultātu

Kanādiešus vadībā pirmās trešdaļas vidū vārtu priekšā izvirzīja Dilans Kozenss.

Otrie vārti divkāršo Kanādas pārsvaru

Francijas vārtsargam Sebastianam Ilonenam neveikli atsitot ripu vārtu priekšā, Makss Komtuā divarpus minūtes pirms pārtraukuma guva Kanādai otros vārtus.

Kanāda gūst trešos vārtus

Pjērs Liks Dibuā otrās trešdaļas sākumā izmantoja iespēju brīvi izrīkoties Francijas vārtu priekšā un panāca 3:0.

Kanādieši panāk 4:0

Savukārt Eriks O'Dells solo izrāvienā vienatnē pret Ilonenu iemeta ceturtos vārtus.

Kanādas izlase iemet piektos vārtus

Teicamu individuālo meistarību trešajā periodā apliecināja Zaks Vaitklauds un rezultāts kļuva 5:0.

Franči gūst goda vārtus

Abām komandām spēlējot bez spriedzes, savu iespēju izmantoja arī Francijas izlase un Antonijs Rešs trešā perioda vidū rezultāta starpību samazināja.

Kanādas izlases pārsvars sasniedz 6:1

Kanādas izlasei tiekot līdz brīviem metieniem, Dibuā netraucēti no vārtu priekšas trāpīja augšējā stūrī, atjaunojot piecu vārtu pārsvaru.

Kanādieši gūst pēdējos vārtus spēlē

Vienu no daudzajām iespējām Kanādai izmantoja Deimons Seversons, un rezultāts kļuva 7:1.

Vēl pirms grupās noslēdzās pēdējās spēles, bija zināms, ka ceturtdaļfinālā Šveice tiksies ar ASV izlasi. Pārējo trīs pāru noteikšanā izšķiroša bija B grupas spēle Tamperē, kur mājinieki somi ar 3:0 uzveica Čehijas valstsvienību.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase otrdien zaudēja Zviedrijai un čempionātu noslēgs 10.vietā.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas. Ceturtdaļfināli notiks ceturtdien, pusfināli – sestdien, bet turnīru Somijā noslēgs spēles par medaļām svētdien, 29. maijā.