Kanādas hokejisti pārspēj itāliešus, turpina ķert rokā potenciālos ceturtdaļfinālistus

Kanādas hokeja izlase svētdien pasaules čempionātā Rīgā ar 7:1 uzvarēja apakšgrupas pastarīti Itāliju un saglabāja cerības uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Kanādiešu izredzes gan lielā mērā būs atkarīgas no grupā atlikušo spēļu rezultāta.

Četrus vārtus kanādieši guva pirmajās 12 minūtēs, praktiski izšķirot mača iznākumu.

Itālijas - Kanādas spēles epizodes

Pirms komandai atlikušās pēdējās spēles grupā Kanādas izlase B apakšgrupā vismaz uz brīdi pakāpās uz 5.vietu un par viena punkta tiesu apsteidza Latvijas valstsvienību, kas aizvadījusi vienu spēli mazāk un svētdien vakarā spēkosies ar somiem.

Kanādas izredzes cīņā par ceturtdaļfinālu var ietekmēt zaudējumi savstarpējās spēlēs gan Latvijai, gan Vācijai, kas Ziemeļamerikas komandu atvirzīs zemāk, ja šīs vienības grupā iekrās vienādu punktu skaitu.

Baltkrievijas - Šveices spēles epizodes

Svētdien pirmajā spēlē A apakšgrupā Šveices izlase ar 6:0 pārspēja baltkrievus un praktiski nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā.

Vēlāk svētdien Latvijas izlase spēlēs pret B apakšgrupas līderi Somiju, savukārt zviedri cerības uz ceturtdaļfinālu centīsies saglābt pret Slovākiju, kas ir vadībā A apakšgrupā.

KONTEKSTS:

Pasaules čempionāts Rīgā ilgst no 21. maija līdz 6. jūnijam.

B apakšgrupā "Arēnā Rīga" spēlē Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna. A apakšgrupā iekļauta Krievijas olimpiskās komitejas komanda, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija. Līdz 1. jūnijam grupās izspēlēs apļa turnīru, noskaidrojot pa četrām komandām, kas iekļūs ceturtdaļfinālā.

No 1. jūnija pasaules čempionāta spēles klātienē drīkstēs vērot pret Covid-19 vakcinētie un Covid-19 izslimojušie skatītāji, ceturtdien, 27. maijā, nolēma valdība.