Kanādas hokejisti finālā uzveic Krieviju, kļūst par U-20 pasaules čempioniem

Kanādas U-20 izlases hokejisti svētdien Čehijā ar 4:3 finālā uzveica Krievijas vienaudžus un nodrošināja pasaules junioru čempionu titulu, liecina rīkotāju informācija. Trešā perioda vidū kanādieši bija iedzinējos ar divu vārtu deficītu (1:3), taču pavērsa spēles ritējumu savā labā un 18. reizi kļuva par pasaules junioru čempioniem.

Uzvaru Kanādai nodrošināja ceturtās maiņas uzbrucējs Akils Tomass, kurš četras minūtes pirms spēles beigām rezultatīvi noslēdza ātru uzbrukumu, gūstot turnīrā vienīgos savus vārtus.

Abas finālistes jau tikās grupas kārtā, kur pārliecinošu uzvaru ar 6:0 nodrošināja Krievijas juniori. Kopš pasaules čempionātā 1996. gadā ieviesa izslēgšanas spēles, Kanādas izlase finālā pret Krieviju spēlēja devīto reizi un guva piekto uzvaru.

Spēlē par bronzas medaļām zviedri ar 3:2 uzveica līdzšinējo titula īpašnieci Somiju. Pusfinālā Kanāda ar 5:0 atstāja sausā somus, bet Krievijas juniori pagarinājumā ar 5:4 papildlaikā pārspēja Zviedriju.

Vietu elitē zaudēja Kazahstānas izlase, kas pārcelsies uz pirmās divīzijas A grupu, kur spēlē arī Latvijas juniori.