Kanādas hokejistes uzvar pasaules čempionātā, izcīna gada laikā trešo titulu

Kanādas sieviešu hokeja izlase svētdien Dānijā pasaules čempionāta finālā ar 2:1 pārspēja ASV valstsvienību un izcīnīja zelta medaļas, aizstāvot pirms gada izcīnīto titulu, liecina rīkotāju informācija. Februārī kanādietes arī nopelnīja zelta godalgas Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs.

Par pasaules čempionēm Kanādas hokejistes kļuva 12. reizi. Kopš pirmā pasaules čempionāta 1990. gadā tikai vienu reizi finālā nav tikusies ASV un Kanāda.

Grupas kārtā kanādietes zaudēja ASV izlasei, taču spēja revanšēties finālā, kur pārspēja kaimiņvalsts izlasi tāpat kā izšķirošajā mačā iepriekšējā čempionātā un Pekinā olimpiskajā turnīrā. Pērn pasaules čempionāts notika Kanādā, kur kovida pandēmijas dēļ turnīrs tika pārcelts uz vasaru un noslēdzās augusta beigās.

Ar bronzas medaļām mājup no Dānijas devās čehietes, kas spēlē par 3. vietu ar 4:2 uzveica Šveici un pirmo reizi pasaules čempionātos iekļuva laureātu trijniekā.