Kanādas hokejistes finālā uzvar pagarinājumā, atgūst pasaules čempioņu titulu

Kanādas sieviešu hokeja izlase otrdien finālspēlē pagarinājumā ar 3:2 uzveica titula līdzšinējo īpašnieci ASV un pēc pieciem neveiksmīgākiem pasaules čempionātiem atgriezās uzvarētāju tronī, liecina rīkotāju informācija.

Uzvaras vārtus Kanādai pagarinājumā guva komandas kapteine Marija Filipa Polēna, bet spēle tobrīd vēl turpinājās, līdz tiesneši nākamajā pauzē pēc video izskatīšanas ieskaitīja zelta vārtu guvumu. Pirmajā trešdaļā kanādietes nonāca iedzinējās ar 0:2, savukārt otrajā periodā panāca izlīdzinājumu.

Finālspēles epizodes

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Līdz šim pēdējoreiz Kanādas sieviešu izlase pasaules čempionātā uzvarēja 2012. gadā, bet nākamajos piecos finālos zeltu nodrošināja ASV hokejistes.

Spēlē par 3. vietu Kanādas pilsētā Kalgari aizvadītajā čempionātā Somijas izlase ar 3:1 pārspēja Šveici.

Pasaules čempionātu sievietēm Kanādas pilsētās Halifaksā un Truro bija paredzēts sarīkot jau pavasarī, taču aprīlī dienu pirms komandu ierašanās turnīru atcēla, jo Jaunskotijas provincē pieauga saslimstība ar Covid-19. Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) un Kanādas hokeja jumtorganizācija "Hockey Canada" tolaik pauda apņēmību atrast čempionātam jaunu norises vietu un laiku.