Kanāda un Zviedrija pievienojas pasaules hokeja čempionāta pusfinālistiem

Kanādas un Zviedrijas valstsvienības pēc ceturtdien gūtajām uzvarām pievienojās pasaules hokeja čempionāta pusfinālistiem, liecina organizatoru informācija. Pašreizējie čempioni kanādieši ar minimālu pārsvaru 2:1 Ķelnē pārspēja mājiniekus Vācijas hokejistus, turpretim zviedri Parīzē pārtrauca līdzšinējo neveiksmju sēriju un četru spēcīgāko komandu vidū iekļuva ar uzvaru 3:1 pār Šveici.

Krievijas izlasi pusfinālā gaida tikšanās ar Kanādu, bet ziemeļvalstu duelī pērnā gada sudraba īpašnieki somi spēlēs pret kaimiņiem zviedriem.

Ne bez piedzīvojumiem pusfinālā tika Kanādas izlase, kam Marks Šeifele un Džefs Skiners pirmajās divās trešdaļās guva pa vieniem vārtiem un panāca 2:0 pārsvaru. Toties laukuma saimnieki pēdējā periodā rezultatīvi nospēlēja mazākumā - Janiks Zeidenbergs pēc teicamas Kristiana Erhofa tālas piespēles izrāvās viens pret vārtiem un pārspēja kanādiešu vārtu vīru Kalvinu Pikāru. Atlika spēlēt vēl nepilnas septiņas minūtes, kurās mājiniekiem sensāciju sarūpēt neizdevās.

Vācijas izlase iepriekš grupas turnīra pēdējā spēlē ar 4:3 pēcspēles metienos pārspēja Latvijas valstsvienību, liedzot tai vietu ceturtdaļfinālā.

Savukārt Zviedrijas hokejisti katrā trešdaļā iemeta pa vieniem vārtiem un visbeidzot tika tālāk par ceturtdaļfinālu. Deviņkārtējie pasaules čempioni pērn un aizpērn pusfinālu nesasniedza.

Jau vēstīts, ka ceturtdien pirmajos ceturtdaļfinālos krievi ar 3:0 Parīzē uzveica Čehijas hokejistus, turpretim somi ar 2:0 Ķelnē bija pārāki par ASV valstsvienību.

Pusfināli paredzēti sestdien, savukārt finālspēles par bronzas un zelta medaļām būs svētdien. Pusfināli un fināli notiks Ķelnē.