Kanāda hokejisti finālspēles pēdējās minūtēs izcīna Pasaules kausu

Otrās finālspēles pēdējās minūtēs gūti divi vārti ceturtdien nodrošināja Kanādai uzvaru 2:1 pār Eiropas izlasi un Pasaules kausu. Uzvaras vārtus 44 sekundes pirms spēles beigām mazākumā guva Breds Maršands, un finālsērijā līdz divām uzvarām pasaules hokeja līderi Toronto bija pārāki ar 2:0, liecina organizatoru informācija.

Kanādas valstsvienība izcīnīja zelta medaļas arī divos pēdējos olimpisko spēļu turnīros, līdz ar to apliecinot, ka pašlaik ir hokeja pasaulē absolūta lielvara. Tomēr Pasaules kausa finālā tai nopietnu konkurenci radīja no Eiropas mazākajām hokeja valstīm sakomplektētā izlase, kam pirms spēcīgā sastāvā sarīkota turnīra panākumus neprognozēja. Līdz finālam netika ne Krievija un Zviedrija, ne Somija un Čehija.

No zaudējuma otrās finālspēles pamatlaikā Kanādu nepilnas trīs minūtes pirms mača beigām izglāba Patriss Beržerons vairākuma izspēlē. Eiropas komandas vārtos līdz tam nepārspēts bija slovāks Jaroslavs Halāks, kurš mačā atvairīja 32 metienus. Eiropas izlasi vadībā izvirzīja Zdeno Hara. Eiropieši aktīvāk sāka spēli un pirmajā trešdaļā vairāk uzbruka, līdz Hara ar plaukstas metienu zem vārtu pārliktņa izvirzīja komandu vadībā.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzina Kanādas kapteini Sidniju Krosbiju, kurš apbalvošanā saņēma uzvarētājiem paredzēto Frenka Gerija dizaina kausu.

Finālsērijas pirmajā spēlē kanādieši otrdien bija pārāki ar 3:1.

Pasaules kausa izcīņas galvenā rīkotāja ir Nacionālā hokeja līga (NHL). Pirmo Pasaules kausu, kas tolaik tika dēvēts par Kanādas kausu, 1996.gadā ieguva ASV, bet vēlāk vienīgajā nākamajā turnīrā 2004.gadā uzvarēja Kanādas hokejisti.