Pēcpusdiena

Zināmi Nobela prēmijas zinātnē, kā arī Nobela Miera prēmijas 2016. gada ieguvēji

Pēcpusdiena

Apkure Rīgā pieslēgta ceturtai daļai namu. Samazinājušies arī iedzīvotāju parādi

Kalvītis sola demokrātiju Hokeja federācijā; Lipmans saskata Rīgas «Dinamo» roku

Kalvītis sola demokrātiju Hokeja federācijā; Lipmans saskata Rīgas «Dinamo» roku

Par Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidentu piektdien kļuvušais Aigars Kalvītis pēc stāšanās jaunajā amatā ir apņēmies ieviest federācijā demokrātiskāku pārvaldi un dot lielākas pilnvaras klubiem. Savukārt viņa priekštecis Kirovs Lipmans Latvijas Radio apliecināja, ka amatu pamet ar prieku, ja reiz viņam atradies pienācīgs aizstājējs, taču tajā pašā laikā pauda pārliecību, ka izmaiņas veiktas Rīgas "Dinamo" interesēs klubam finansiāli grūtā laikā.

Kalvītis LHF vadībā vispirms vēlas pārņemt lietas, kā arī nodrošināt federācijas darba pēctecību. Viņš plāno izveidot jaunas LHF komitejas, kā arī sagaida, ka federācija spēs panākt hokejam labāku finansējumu un piesaistīt sponsorus. Kalvītis uzsvēra, ka viņa vadītais uzņēmums "Latvijas gāze" ir lielākais privātais sponsors Latvijā, un arī hokejs būs atbalstāmo skaitā, ja uzņēmums turpinās sekmīgi darboties.

Jauno amatu Kalvītis uzņēmies pēc lielām pārdomām, kad pie viņa vērsušās vairākas hokeja organizācijas no dažādām Latvijas pilsētām. Kalvītis nešaubās, ka citām kandidatūrām federācijas vēlēšanās izredžu nebija.

"Droši vien šodien varēja ievēlēt tikai mani," atzina Kalvītis.

Jaunais LHF prezidents uzsvēra, ka par pārmaiņām tika runāts jau sen un nu pienācis laiks tās ieviest.

Kalvīti LHF prezidenta amatam vēlēšanās izvirzīja Viesturs Koziols, kurš vēlāk pats kļuva par federācijas valdes locekli. Koziols bijis gatavs arī pats kļūt par LHF prezidentu, tomēr spēku samērs nav bijis viņam labvēlīgs. Bijis arī pilnīgi skaidrs, vajadzīga jauna komanda pārmaiņu ieviešanai. 

"Es viens pats balsu vairākumu nebūtu savācis. Biju gatavs kompromisiem un priecājos, ka [Kalvītim balsu] pietika," teica Koziols. "Kalvīti pazīstu 15 gadus. Man nav šaubu, ka, ar viņu kopā strādājot, varēs gūt jaunus panākumus".

Koziols uzsvēra, ka LHF līdzšinējā darbā nebija sistemātiskuma un caurspīdības. Federāciju vadījusi nevis valde, bet Lipmans, bieži vien nerēķinoties ar hokeja sabiedrību. Par nepieņemamu Koziols nosauca arī pusmiljona prēmijas hokejistiem par spēlēšanu izlasē. Koziols apgalvoja, ka hokejā ir ieguldījis 3,5 miljonus eiro un pēc atgriešanās no Šveices dzīvot Latvijā vēlējies hokejā paust savu pilsonisko nostāju. 

Turpretim Lipmans sacīja, ka Koziols neko Latvijai nav devis un nevienu projektu nav novedis līdz galam, bet, tiklīdz amata pretendentu vidū parādījies Kalvītis, bijušais LHF vadītājs juties pozitīvi pārsteigts par kandidāta gatavību uzņemties darbu federācijā. Lipmans ir pārliecināts, ka izmaiņas federācijas vadībā vēlējās panākt "Dinamo", kas ir privāta organizācija un nevar iet prasīt valstij naudu.

"Viņi ["Dinamo"] cer, ka varēs tagad iet prasīt naudu. It kā federācijai un hokeja attīstībai, bet patiesībā "Dinamo". Man ir tāda pārliecība par 120 procentiem, tikai tādēļ viņi rāvās federācijā," sprieda Lipmans. 

Lipmans stāstīja, ka viņa pretinieki ļoti aktīvi strādājuši un gatavojušies varas maiņai, tajā pašā laikā bijušais LHF vadītājs bijis pārliecināts, ka gūtu vairāk balsu un uzvarētu vēlēšanās, ja viņa pretinieks būtu Koziols.

"Lai tie, kas nāk, lai parāda. Esmu ļoti priecīgs un laimīgs. Mierīgi aizgāju no federācijas," sacīja Lipmans.

Jau vēstīts, ka LHF biedri piektdien balsojumā atsauca līdzšinējo valdi un notika vēlēšanas, kurās ievēlēja arī tās priekšsēdētāju. Par Kalvīti kā jauno federācijas prezidentu nobalsoja 18 LHF biedri, divi bija pret, bet viens atturējās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti