Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Jaunais moto frīstaila talants Kalvis Skrastiņš

Aigars Kalvītis: Piedāvāju Lipmanam izveidot Virslīgas komandu, teica ka padomās

Kalvītis piedāvājis Lipmanam izveidot jaunu Latvijas hokeja Virslīgas klubu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jaunievēlētais Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis negrasās lauzt visu iepriekšējās valdes paveikto. Arī līdzšinējo prezidentu Kirovu Lipmanu necentīsies nostumt no hokeja skatuves – tieši otrādi, viņš uzrunājis Limpanu, piedāvājot viņam izveidot “Grindeks” uzturētu jaunu Virslīgas hokeja komandu.

“Tā diezgan jocīgi liekas, ka mēs lietojam vārdu prezidents,” par savu jauno amatu LTV raidījuma “Sporta studija” izteicās jaunais LHF galva. Viņaprāt, LHF kā sabiedriskajai organizācijai būtu nepieciešams vadītājs, nevis prezidents.

"Var jau sakarināt pagonus un ordeņus, bet tas jau lietas būtību nemaina,” pauda Kalvītis.

Viņš norādīja, ka pats jau teju 20 gadus darbojas hokejā, darbojies arī LHF valdē Lipmana vadībā. Viņaprāt, līdz šim menedžments nav bijis moderns, bet tam ir milzīga nozīme mūsdienu sportā.

Sarunā ar “Sporta studiju” Kalvītis noliedza, ka apvērsumam LHF kongresā būtu bijis iepriekš izstrādāts scenārijs. Jā, viņu divas dienas pirms kongresa cilvēki uzrunājuši, viņš, labi pārdomājot, piekritis uzņemties LHF vadību. Protams, ka kuluāros gan pirms tam runas bijušas. Bet, kā Kalvītis uzsvēra, neviens Limpanu no troņa, kur viņš pavadījis 18 gadus, nav gāzis – iepriekšējo LHF prezidentu neviens vienkārši nav izvirzījis šim amatam.

Kalvītis uzskata - viena no prioritātēm ir saliedēt šobrīd sašķēlušos hokeja sabiedrību.

Līdz ar Lipmana aiziešanu no LHF prezidenta posteņa, visdrīzāk, Latvijas hokeja izlase ir zaudējusi ģenerālsponsoru “Grindeks”. Vai galvenais naudas donors būs “Latvijas gāze”? Kalvītis diezgan izvairīgi pieskārās šim tematam, vien norādot, ka “Latvijas gāze” neatņems naudu tiem sporta veidiem, kurus jau iepriekš atbalstīja, piemēram, tenisu un bobsleju.

Kalvītis uzrunājis Lipmanu, piedāvājot viņam izveidot “Grindeks” uzturētu jaunu hokeja komandu.

“Viņš tam principā piekrita. Ja Kirovs to tiešām izdarīs, cepure nost viņa priekšā,” izteicās Kalvītis.

Runājot par Latvijas hokeja izlases galvenā trenera amatu, Kalvītis pauda, ka jaunajai LHF valdei nepieciešami trīs līdz četri mēneši, “lai nesastrēbtu karstu”. Visticamāk, priekšroka tiks dota Latvijas hokeja speciālistam. Taču uz turnīru Bledā, dodot priekšroku U-20 izlases iespēlēšanai, pieaugušos vedīs Ēriks Miļūns.

“Mēs nevaram uzstādīt par mērķi palikt A grupā,” izteicās Kalvītis, norādot, ka izlasei jābūt augstākiem mērķiem. Viņaprāt, pateicoties Rīgas “Dinamo”, Latvijā ir daudz jaunu hokejistu, un šobrīd esot iespējams izveidot divas konkurētspējīgas izlases.

Taču, skarot jautājumu par spēlētāju prēmēšanu, Kalvītis bija strikts, norādot, ka tas nav nepieciešams.

“Neuzskatu, ka motivators hokejā ir nauda. Nacionālā izlase ir goda lieta,” pauda jaunais LHF prezidents.

Viņaprāt, hokejists tad brauc sevi apliecināt, parādīt tautai, ka ir par šo zemi. Ja šādas motivācijas nav, tad - paldies, bet hokejista pakalpojumi izlasē nav vajadzīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti