Labrīt

Netālu no Liepājas, Bernātos, tiks atjaunoti publiski pieejamie sporta laukumi

Labrīt

Par Bērsona grāmatu "Segvārdi un segburti"

Kalvītis par paveikto trīs nedēļās kopš ievēlēts par LHF vadītāju

Kalvītis: Pēc pārmaiņām hokeja federācijai jāsamaksā 111 tūkstoši «Volvo» halles īpašniekiem

Šonedēļ apritēs trīs nedēļas, kopš Latvijas Hokeja federācijai (LHF) ir jauna valde un arī vadītājs - Aigars Kalvītis. Līdzšinējās divarpus nedēļās pie hokeja federācijas stūres Kalvītis pabijis Šveicē Starptautiskās Hokeja federācijas mītnē un ticies ar tās prezidentu Renē Fāzelu. Tāpat notiek Latvijas izlases galvenā trenera meklējumi, aktuāls ir jautājums par federācijas pārvākšanos no līdzšinējām telpām Raunas ielā uz jaunuzcelto kompleksu Imantā, kā arī vairāk nekā simt tūkstošu eiro saistību neplānota dzēšana saistībā ar šo celtni, Latvijas Radio pastāstīja LHF prezidents Kalvītis.

Saistībā ar jauno izlases bāzi pie "Volvo" halles Imantā neoficiāli bija zināms, ka bijušais LHF prezidents Kirovs Lipmans it kā došot projekta īstenošanai 200 000 eiro, bet 100 000 eiro vēl karājoties gaisā. Kalvītis atzina, ka tas ir delikāts jautājums, kura vēsturi viņš atturējās plašāk iztirzāt. Taču pašlaik ir skaidrs, ka vismaz 111 000 eiro maksājums halles īpašniekiem federācijai būs jāveic.

"Saistības pašlaik ir pārliktas uz LHF. Kā tas bijis vēsturiski, lai paliek katram pašam...

Šobrīd varu apliecināt, ka LHF saistības pret "Volvo" halles jauno kompleksu ir 111 000 eiro, kas mums acīmredzot tuvākajā laikā jāsamaksā," teica Kalvītis. "Skaidrs, ka šāds līgums ir bijis un sākotnēji tas nav bijis ar LHF, bet pēdējo laiku notikumi situāciju acīmredzot ir mainījuši, un šobrīd LHF ir šīs saistības," viņš teica. 

Par precīzu summu un termiņu LHF vienosies ar "Volvo" halles īpašnieku. Kalvītis paskaidroja, ka LHF telpu iekārtošanai vēl būs veicami arī papildu darbi. 

LHF dokumentu pārņemšana turpinās civilizētā veidā bez ekscesiem, lai gan kā pa diedziņu viss arī gluži neiet, pastāstīja Kalvītis. Sadarbība ar bijušo vadību ik dienu ir uzlabojusies, un Kalvītis sagaida, ka šonedēļ darbs būs paveikts. Viņam arī nav ziņu, kas federācijā kaut kas būtu bijis tērēts neatbilstoši LHF mērķiem.

Kalvītis sarunās ar Lipmanu vienojies par bijušā LHF prezidenta palikšanu hokejā, lai iepriekš hokeju finansējušais uzņēmums "Grindeks" izveidotu vēl vienu komandu virslīgā. Tas nodrošinātu iespēju spēlēt jauniem puišiem, kam nav citu piedāvājumu augstākā līmenī.

Savukārt Kalvīša vadītā "Latvijas gāze" turpmāk visdrīzāk atbalstīšot arī hokeju tāpat kā Latvijas Olimpisko komiteju, basketbolu, bobsleju, biatlonu un dažādus citus sporta veidus. LHF jaunā vadība arī aicinās visus lielus un mazus sponsorus atbalstīt hokeju.

Kalvītis sagaida, ka pēc LHF vadības maiņas federācijai būs "precīzāks dialogs" ar Rīgas "Dinamo", ko federācijas galva raksturoja kā Latvijā nozīmīgāko hokeja klubu, pret kuru LHF izturas ar respektu. Praktiskā LHF sadarbība ar "Dinamo" gan vienmēr bijusi laba, lai gan vadības līmenī bijusi dažāda retorika, atzina Kalvītis. 

Par valstsvienības galvenā trenera meklējumiem Kalvītis precizēja, ka federācija speciālistu raudzīsies Ziemeļamerikā, bet nav teikts, ka tur arī izvēlēsies. Tikpat labi varot būt vietējais treneris, no Ziemeļamerikas vai speciālists no jebkuras citas vietas hokeja pasaulē. Pašlaik treneris vēl tiek meklēts, bet galvenā trenera palīgi būšot vietējie. Laipni aicināti izlases darbā ir arī leģendārie Artūrs Irbe un Sandis Ozoliņš, bet mākslīgi amati viņiem netikšot veidoti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti