Panorāma

Panorāma

Panorāma

38 000 kilometriem ceļu – nepilni 49 miljoni eiro

Rīga un Minska iegūst tiesības rīkot pasaules čempionātu hokejā

Kalvītis: Pasaules čempionāta rīkošanā ceram uz lielu valsts un pašvaldības atbalstu

Pasaules hokeja čempionāta daļas sarīkošana Rīgā 2021.gadā būs ļoti vērienīgs notikums, tādēļ organizatori cer uz lielu valsts un pašvaldības atbalstu, Latvijas Radio piektdien teica Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis. Pasaules čempionātu Rīga rīkos kopā ar Baltkrievijas galvaspilsētu Minsku, kur notiks izšķirošās spēles par medaļām.

(papildināts ar LHF ģenerālsekretāra teikto)
Pasaules čempionāts 2021.gadā starptautiskā līmenī hokejā būs galvenais notikums, jo tas nebūs olimpiskais gads, uzsvēra Kalvītis. Sagaidāms, ka tādēļ uz pasaules čempionātu ieradīsies daudz Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāju.

Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis par pasaules čempionātu RīgāInita Kresa-Katkovska

  Kalvītis ir gandarīts par Rīgai iegūtajām rīkotāju tiesībām un īpaši viņu iepriecina, ka Latvijas un Baltkrievijas kopīgā kandidatūra uzvarēja nopietnā konkurencē. Pārspētā sāncense Somija ir hokeja lielvalsts, ar ko grūti konkurēt, toties tādēļ ir lielāks gandarījums, ka hokeja sabiedrība atbalstīja Latvijas un Baltkrievijas kandidatūru, uzsvēra LHF prezidents.

  LHF prezidents atgādināja, ka Rīgā jāuzceļ treniņhalle netālu no "Arēnas Rīga", jo mūsdienās hokejistiem treniņu iespējām jābūt tuvu spēļu arēnai. Hallei nepieciešamā zeme pieder "Arēnas Rīga" īpašniekiem, un Kalvītis sagaida, ka būve varētu tapt privātās partnerības projektā.

  Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis par pasaules čempionātam nepieciešamās treniņhalles būviLatvijas Radio Ziņu dienests

   Kalvītis cer, ka nepieciešamos darbus kopīgi paveiks LHF, valdība un Rīgas pašvaldība. Taču jautājums par halli esot daudz vienkāršāk risināms nekā rīkošanas tiesību iegūšana.

   "Latvijas hokejam tas ir milzīgs panākums," čempionāta rīkošanas tiesību iegūšanu raksturoja Kalvītis. 

   LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols Latvijas Televīzijas "Panorāmā" paskaidroja, ka Latvija uz finālspēļu uzņemšanu nepretendēja, jo uz rīkošanu Baltkrievijai pieslējās pēdējā brīdī. Arī Koziols uzsvēra, ka čempionāta norisei nepieciešama jauna treniņhalle.

   Jau vēstīts, ka Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresā Rīgas un Minskas kopīgā kandidatūra piektdien Ķelnē sīvā konkurencē ar Somijas pilsētām Tamperi un Helsinkiem ieguva tiesības 2021.gadā rīkot pasaules čempionātu.

   "Arēnā Rīga" risināsies vienas astoņu komandu grupas spēles un divi ceturtdaļfināli, bet visas pārējās cīņas, tostarp pusfināli un fināli par medaļām atvēlēti Baltkrievijas galvaspilsētai, kur spēles notiks «Minsk Arena». Turnīrs 2021.gadā paredzēts no 7. līdz 23.maijam.

   Latvija tikai vienreiz - 2006. gadā - uzņēma pasaules čempionātu, kas risinājās tolaik jaunuzceltajā “Arēna Rīga” un hokejam pielāgotajā “Skonto” hallē. Savukārt Baltkrievijā līdz šim vienīgais pasaules čempionāts risinājās Minskā 2014.gadā.

   0 komentāri
   Pievienot komentāru
   Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
   Hokejs
   Sports
   Jaunākie
   Populārākie
   Interesanti