Panorāma

Uz ceļiem turpinās kaisīt sāli

Panorāma

Panorāma

Baltkrievijai atņem pasaules čempionāta rīkotāja tiesības

Kalvītis: Lēmums par pasaules čempionātu hokejā varētu būt līdz 10 dienu laikā

Pēc Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) lēmuma atsaukt Baltkrievijai pasaules čempionāta līdzrīkotāju tiesības jau risinās sarunas par turnīra noorganizēšanas kārtību, Latvijas Radio pirmdien pastāstīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis. Viņš prognozēja, ka nedēļas līdz 10 dienu laikā kļūs zināms, vai iepriekš Minskā paredzētās spēles notiks Rīgā.

IIHF atsaucot rīkošanas tiesības Minskai, Latvijas statuss pasaules čempionāta rīkošanā nav mainījies, uzsvēra Kalvītis. Jautājumu par pasaules čempionātu viņš pirmdien apsprieda ar IIHF prezidentu Renē Fāzelu. LHF ir izteikusi sarīkot turnīru visām 16 komandām, bet lēmums jāpieņem IIHF padomei. 

Aigars Kalvītis par 2021.gada pasaules hokeja čempionāta nākotniMārtiņš Kļavenieks

Sagaidāms, drīzumā IIHF izlems, kā pasaules čempionāta problēmu risināt tālāk. "Vai hokeja čempionāts notiks Rīgā un vēl kādā partneru pilsētā – šobrīd pretendē Bratislava un Herninga Dānijā, vai arī viss čempionāts varētu notikt Rīgā," paskaidroja Kalvītis.

LHF prezidents uzskata, ka pēdējo brīdi čempionāta pārcelšanai varētu jau uzskatīt par zināmā mērā nokavētu. Rīgā organizatori ir strādājuši vairākus gadus pēc plāna, ka Latvijā notiek vienas grupas spēles, savukārt otru grupu bija paredzēts uzņemt Minskā.

Ja Latvijai būs papildu pienākumi, LHF ir ieinteresēti pēc iespējas ātrākā starptautiskās federācijas lēmumā.

Jebkura kavēšanās sarežģīs sarīkot turnīru 16 komandām, uzsvēra Kalvītis. Par iepriekš uzņemtajām saistībām vienas grupas turnīra sarīkošanā viņam bažu nav. Telefonsarunā Latvijas Televīzijā Kalvītis atzina, ka bez valdības papildu atbalsta visu čempionātu sarīkot Rīgā nebūs iespējams.

Aigars Kalvītis par sarunām ar Starptautiskās hokeja federācijas prezidentuLatvijas Radio Ziņu dienests

Kalvītis uzsvēra, ka gadumijā Kanādā jau notika U-20 pasaules čempionāts epidemioloģiskās drošības "burbulī" bez skatītājiem, tādēļ ne mazāk veiksmīgi varētu sarīkot analoģisku turnīru pieaugušo izlasēm. 

"Ir vairāki varianti, vai čempionāts notiek bez skatītājiem, ar ierobežotu skatītāju skaitu, vai pavasarī [Covid-19] situācija jau ir tik laba, ka var čempionātu novadīt normālos apstākļos. Skaidrs, ka Rīgā čempionāts būs. Jautājums ir, kur notiks otras grupas spēles," sacīja Kalvītis.

LHF prezidents cer, ka atbilde uz jautājumu par pasaules čempionāta otras puses norises vietu būs jau visīsākajā laikā. Kalvītis sacīja, ka IIHF lēmumu pieņems pēc finansiālu un Covid drošības aspektu izvērtēšanas. 

Ja čempionāts notiks "burbulī", tad ideālāku vietu par Rīgu neatrast, jo abas arēnas atrastos viena otrai blakus, teica Kalvītis. Par otru pasaules čempionāta norises vietu līdzās "Arēnai Rīga" varētu kļūt pagaidu ledus laukums Olimpiskajā sporta centrā.

Turpretim pasaules čempionāta norisei ar skatītājiem IIHF pievilcīgāks varētu būt variants ar spēļu aizvadīšanu divās pilsētās. 

Savukārt pieredzējušais hokeja apskatnieks Jānis Matulis uzskata, ka Rīgai uzņemt visas komandas nebūtu diez cik loģiski, jo Minskā plānotajā grupā ir Slovākija un Dānija, kas ir gatavas pārņemt līdzrīkotāju pienākumus. Loģiskāk būtu ar kādu dalīties, lai viss notiek, kā paredzēts, bet Minsku aizstājot citam rīkotājam, Latvijas Radio teica Matulis.

Jau vēstīts, ka IIHF pirmdien paziņoja lēmumu atsaukt Minskai 2021. gada pasaules čempionāta līdzrīkotāju tiesības. Kur notiks Minskā iepriekš plānotā turnīra otra daļa, IIHF uzreiz neinformēja. IIHF izvērtēs Latvijas kā līdzrīkotājas statusu un izskatīs iespēju čempionātu sarīkot vienā arēnā, lai piemērotos komandu ceļošanas interesēm un Covid-19 drošības prasībām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt