Hokejists Jēkabs Rēdlihs: Pirmajā lekcijā Bostonas universitātē sapratu tikai divus vārdus

Profesionāla hokejista karjeru noslēgušais Jēkabs Rēdlihs šopavasar vēl kandidēja uz vietu valstsvienībā, bet nu 35 gadus vecais sportists izlēmis slidas tomēr kārt vadzī un pievērsties jauno hokejistu trenēšanai. Par ļoti svarīgu karjeras posmu Rēdlihs sarunā Latvijas Radio nosauca mācības Bostonas universitātē, kas gan nebija vieglas, toties deva labas turpmākās karjeras iespējas ne tikai hokejā. 

Rēdlihs aiz okeāna Ziemeļamerikā veiksmīgi spēlēja junioru līgā, kur viss izdevās un latvietis tika pamanīts. Jauneklis saņēma uzaicinājumu uz prestižo Bostonas universitāti, kur hokejists mācījās četrus gadus un augstskolu veiksmīgi absolvēja. 

Jēkabs Rēdlihs par pieredzi Bostonas universitātē un hokejāMārtiņš Kļavenieks

  Pirmā lekcija hokejistam bija bioloģijā, un par sevi pārliecinātais Jēkabs par savām spējām nešaubījās. "Neesmu tak pilnīgs zābaks, dod tik šu'," savu attieksmi raksturoja Rēdlihs. "Nosēdēju pusotru stundu un sapratu divus vārdus - "un" un "bet". Taču mājās negribējās braukt, gribēju palikt un kaut ko izdarīt ar savu dzīvi." 

  Bostonā Jēkabs pārliecinājies, ka universitātē ir visaugstākā līmeņa pasniedzēji, un tas deva pārliecību, ka ir dota iespēja iegūt visu labāko. "Būtu gan žēl, gan stulbi palaist to garām," sacīja Rēdlihs.

  Universitātē Rēdlihs daudz apguvis savā specialitātē kā fiziskās kultūras skolotājs par jautājumiem, kas noderēs trenera darbā. Piemēram, jauniešu psiholoģija un attieksme. Tajā pašā laikā viņam bija iespēja spēlēt hokeju ļoti augstā līmenī, jo no labākajām augstskolām hokejisti atrod arī tiešu ceļu uz Nacionālo hokeja līgu (NHL).

  Izglītība Bostonā Jēkabam nebija otrajā plānā - ja sportists ir zem noteikta līmeņa mācībās, tad komandā vienkārši nespēlē. Tajā pašā laikā pasniedzēji vienmēr bija gatavi pretimnnākšanai, ja sportists gribēja mācīties. Sajūtas Jēkabam bija grandiozas arī hokejā pēc uzvaras četru augstskolu turnīrā NHL kluba Bostonas "Bruins" arēnā, kur spēles skatījās pa 17 000 skatītāju. Neatsverami ir arī kontakti ar augstskolas laika draugiem.

  Jēkabs cer, ka ko līdzīgu hokeja un izglītības apvienošanā varētu radīt arī Latvijā, lai paralēli sportotu un mācītos. "Mums, diemžēl, hokejistiem ir divas iespējas - izglītība vai hokejs. Viens, vai otrs. Ja to varētu apvienot, tas būtu zelta vērts," viņš uzsvēra.

  Amerikā Rēdlihs arī apguvis dažādas angļu valodas. Pirmajā gadā, spēlējot junioros, viņš no komandas biedru teiktā ilgi vispār neko nesaprata, līdz apguva jauniešu slengu. Savukārt turpinājumā augstskolā jau atkal bija pavisam cita sarunvaloda, turklāt arī akadēmiska rakstība. Bez tās apgūšanas iespējas beigt skolu nemaz nebija.

  Rēdlihs gan neuzstāj, ka visiem noteikt jāseko viņa paraugam mācībās. "Klausi savai sirdij," ir Rēdliha ieteikums jaunajiem censoņiem.

  Tajā pašā laikā Jēkabs neslēpj, ka, ja grib labu izglītību un labu hokeju, ASV augstskola ir lieliska iespēja. Hokejistiem ir daudz un dažādu likteņu, un izglītība sniedz iespēju vēl kaut ko iesākt ar savu dzīvi, ja neizdotas uz ledus nopelnīt visam mūžam, uzsvēra Rēdlihs. 

  Pašlaik Jēkabs trenē jauniešus, taču gatavojas arī pats, jo šogad grib spēlēt Latvijas čempionvienībā HK "Kurbads".

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Hokejs
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti