Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Jaunajā BMX braucēja Stūriška uzklausa olimpiskā čempiona Štromberga padomus

Jaunā sezona iezīmē būtiskas izmaiņas Latvijas hokeja ainavā

Jaunā sezona iezīmē būtiskas izmaiņas Latvijas hokeja ainavā

Latvijas hokejā atkal pienācis brīdis, kad pašmāju spēcīgākajam čempionātam pievērš pastiprinātu uzmanību. Pēc tam, kad bija skaidrs, ka Rīgas "Dinamo" dalība agresorvalsts līgā būtu vairāk nekā nepieņemama, tas atgrieza dienaskārtībā virkni jautājumu.

Pamatā – kā stiprināt vietējo čempionātu? "Dinamo" eksistence daudzus problēmjautājumus mākslīgi pavirzīja malā. Viens no tiem – jauno un perspektīvo, pamatā U-20 vecuma, hokejistu sagatavošana. HK "Rīga" kā "Dinamo" jauniešu komanda daļēji, bet ne pilnvērtīgi šo uzdevumu paņēma savā paspārnē, jo līmeņu atšķirība starp HK "Rīga" un "Dinamo" bija pārāk liela, lai jaunajiem spēlētājiem notiktu organiska pāreja uz pieaugušo hokeju. Tagad šo lomu pildīs "Zemgale/LLU", kas reizē kā Latvijas U-20 izlases bāzes klubs piedalīsies otrajā spēcīgākajā Somijas čempionātā jeb "Mestis" līgā.

"Protams, tas ir liels izaicinājums," Latvijas Televīzijas "Sporta Studijai" atzina HK "Zemgale/LLU" direktors Aivars Zeltiņš, norādot, ka cer ieraudzīt jaunās hokeja zvaigznes, kas būs gatavas spēlēt izlasē.

Jelgavniekus sagaida izaicinājumiem pilna sezona.

52 spēles "Mestis" regulārajā čempionātā kopā ar 32 mačiem Latvijā, neskaitot izslēgšanas kārtu, rada NHL cienīgu spēļu grafiku. Par kopējo atdevi varēsim runāt pēc krietna laika.

Tomēr pirmā pozitīvā lieta šajā pasākumā, ka klubam kā U-20 bāzes komandai ir viens treneris – Artis Ābols. Tas vismaz rada jēgpilnu sasaisti ar izvirzītajiem mērķiem – nodrošināt platformu jaunajiem hokejistiem, kuriem vēl nepieciešams pilnveidoties.

Tikmēr Latvijas čempionāts kļuvis starptautisks. Pēc vairāk nekā desmit gadu pārtraukuma savā pulkā uzņemsim lietuviešus. Turklāt trīs komandas uzreiz. Plāni veidot Baltijas čempionātu allaž bijuši ar domu sniegt artavu Latvijas valstsvienībai. Pagaidām Latvijas čempionāta pienesums izlasei ir niecīgs. Pēdējo desmit pasaules čempionātu laikā tikai trīs hokejisti pēc sezonas izskaņas Latvijā bija atrodami valstsvienības sastāvā pavasara trakuma laikā.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs šaubās, vai Latvijas čempionāts varētu būt bāze Latvijas hokeja izlasei.

Ar mīnus zīmi vērtējams, ka uz nenoteiktu laiku no Latvijas spēcīgākā čempionāta kartes pazudusi Liepāja,

samazinot jau tā niecīgo reģionu pārstāvniecību, kamēr divkārtējie čempioni "Kurbads" joprojām izvēlas spēlēt Igaunijas līgā.

"Nākotnē "Liepāja" pavisam noteikti atgriezīsies, arī "Kurbads", es ceru, jau tuvākajā laikā atkal pievienosies Latvijas čempionātam," pauda Pļāvējs, neslēpjot, ka viss atduras finansēs.

Daudzas komandas piedzīvojušas būtiskas izmaiņas sastāvā. Arī optimizējot klubu budžetus, par mērķi izvirzot jauno spēlētāju attīstību. Piemēram, pagājušās sezonas pusfinālistu "Mogo/LSPA" sastāvā iztrūkst 14 no 20 iepriekšējās sezonas rezultatīvākajiem hokejistiem.

HK "Mogo/LSPA" galvenais treneris Ģirts Ankipāns pauž, ka klubam ir jābūt vietai, kur attīstīties jaunajiem hokejistiem, bet, iespējams, aizvadītajā sezonā klubs pārāk koncentrējies uz titula izcīnīšanu, piesaistot gados pieredzējušākus spēlētājus. Taču mērķi sasniegt neizdevās.

Komandu ambīcija neatkarīgi no budžeta un sastāva vienmēr ir bijusi cīņa par titulu.

Vismaz sezonas sākumā. Pavasarī reālās iespējas ar vēlmēm iegūst taustāmākas aprises. Tomēr šobrīd ir pamats bažām, vai visi klubi spēs pabeigt sezonu. Satraukumu rada astronomiskās energoresursu cenas, kas pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā piedzīvojušas milzu lēcienu. Iezīmējās riski, ka vairākas halles varētu beigt pastāvēt pēc dažiem nākamajiem saņemtajiem rēķiniem.

Federācija ar klubiem apspriedusi plānu B, lai aizvadītu pilnvērtīgu Latvijas čempionātu, bet skaidrs ir viens – LHF resursos nav spējas palīdzēt uzturēt halles, un pagaidām nav arī signālu, ka atbildīgās ministrijas varētu nākt talkā.

Pļāvējs pauda, ka darīs visu, lai pārorientētu komandas uz citām hallēm. Bet pašreizējā situācija ir sauciens pēc palīdzības.

Organizatoriskajā pusē hokeja dzīves kūrētāji joprojām kāpj uz vecajiem grābekļiem, kas nerada papildu interesi par valsts spēcīgāko hokeja čempionātu.

Darbs ar līdzjutējiem bija aktuāls vien dažiem klubiem. Divi no tiem pagaidām vairs nav atrodami starp čempionāta dalībniekiem.

Neatkarīgi no apstākļiem, ārējiem vai iekšējiem, Latvijas hokeja sezona ir sākusies, un arī šogad neiztrūks vairākas sportiskas intrigas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti