Izšķirošās spēles gaidās Latvijas hokejisti neatrod argumentus pret Krieviju

Latvijas hokejisti priekšpēdējā spēlē pasaules čempionāta grupā pirmdien ar 0:5 pārliecinoši zaudēja ātrajai un tehniskajai Krievijas izlasei, kas Ķelnē ir uzvarējusi visās spēlēs, liecina organizatoru informācija. Vai Latvijas valstsvienība iekļūs ceturtdaļfinālā, izšķirsies nākamajā spēlē otrdien pret mājinieci Vāciju.

Divu vārtu vadību Krievija ieguva pirmajā trešdaļā, otrajā periodā pārsvaru divkāršoja, bet pēdējā spēles nogrieznī panāca arī 5:0.

Latvijas izlase spēli neaizvadīja optimālajā sastāvā, vairākiem hokejistiem ļaujot atpūsties pirms izšķirošās cīņas pret Vāciju. Latvijas un Vācijas spēlē likme būs skaidra un vienkārša - uzvarētāji iekļūs ceturtdaļfinālā, zaudētājiem čempionāts būs beidzies.

Pirmo reizi turnīrā Latvijas vārtus sargājošā Ivara Punnenova cietoksnī ripa ielidoja pēc Bogdana Kiseļeviča metiena astoņas minūtes pirms pirmā pārtraukuma, bet trešdaļas beigās Ivans Teļegins no noteikumu viedokļa absurdā situācijā panāca Krievijai 2:0.

Latvijas hokejisti galvenokārt centās disciplinēti nospēlēt aizsardzībā un uzbrukumā neko daudz neizveidoja, ko pirmajā trešdaļā raksturoja metienu attiecība 15:5 par labu pretiniekiem. Krievijas spēlētāji daudz laika pavadīja pretinieku zonā, tomēr ar veiksmes palīdzību vārti palika neskarti līdz 13.minūtei, kad ripa pēc Kiseļeviča plaukstas metiena no zilās līnijas ar rikošetu atrada ceļu vārtu tīklā.

Ripa vēlreiz Punnenova vārtos nonāca nedaudz vairāk kā minūti pirms pārtraukuma, kad cīņā vārtu priekšā izcēlās Teļegins. Lai gan vārti tobrīd jau tika pacelti no vietas un vārtsarga laukumā bija Krievijas hokejists, tiesnesis pēc video izpētes paziņoja, ka vārtu guvums bija pēc noteikumiem. Viens no mača tiesnešiem bija čehs Antonīns Jeržābeks, kurš jau iepriekš karjerā ieguvis Latvijas līdzjutēju acīs bēdīgu slavu.

Vladislavs Namestņikovs pirmajā minūtē pēc pārtraukuma ātrā uzbrukumā izmantoja skaitlisko pārsvaru un Krievija nostiprinājās vadībā. Latvijas izlase retumis apdraudēja Iļjas Sorokina vārtus, taču tās bija tikai dažas epizodes. Savukārt Krievijas hokejisti ar ātru slidojumu un saspēli izveidoja vairākas šķietami simtprocentīgas iespējas, kuras tomēr neizmantoja. Vairāk darba Krievijas aizsardzībai bija spēlējot mazākumā, kas arī rezultātu neizmainīja. Turpretim minūti pirms pārtraukuma Ņikita Kučerovs zonas vidū saņēma piespēli no aizvārtes un precīzi meta augšējā stūrī.

Pēdējā trešdaļā spēle kļuva mazliet rāmāka, tomēr spēku samēru tas neizmainīja. Vairākuma izspēlē Krievijai pietika ar 20 sekundēm, lai Uvja Balinska noraidījumu Antons Belovs pārvērstu piekto vārtu guvumā. Divas no atlikušajām septiņām minūtēm Latvija spēlēja vairākumā, taču nulli uz rezultāta tablo neizmainīja. Punnenovu pēc piektajiem ielaistajiem vārtiem aizstāja Jānis Kalniņš.

Latvija treneri vairākus spēlētājus pietaupīja pirms izšķirošās cīņas par vietu ceturtdaļfinālā. Spēlei pret Krieviju pieteikumā netika iekļauts pamatvārtsargs Elvis Merzļikins, kā arī uzbrucēji Andris Džeriņš un Jānis Sprukts.

Līdzšinējās spēlēs Latvijas izlase guva uzvaras pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1), kā arī zaudēja Zviedrijai (0:2) un ASV (3:5). Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Jau vēstīts, ka dienas pirmajās spēlēs dāņi Ķelnē ar 2:0 pārspēja Itāliju, kas palika pēdējā vietā un izkrita uz zemāku līmeni, bet Kanāda ar 5:0 uzveica norvēģus, liedzot tiem cerības uz ceturtdaļfinālu.