Hokejs

Latvija - Norvēģija. Pēcspēles metienu sērija

Latvija - Norvēģija. Intervija ar Miku Indraši pēc spēles

Izlases hokejists Indrašis: Vēl ir divas spēles grupā, jāņem punkti

Latvijas hokeja izlase piektdien pasaules čempionātā "bullīšos" zaudētajā mačā pret Norvēģiju neizmantoja savas iespējas, taču grupas kārtā ir vēl divas spēles, kur komandai jāgūst punkti, lai cīnītos par ceturtdaļfinālu, Latvijas Televīzijā teica mājinieku uzbrucējs Miks Indrašis.

Norvēģi pamainīja spēles stilu pēc sev neveiksmīgā pirmās trešdaļas, kurā nonāca zaudētājos ar 1:2, un vairs nedeva tik labas iespējas, sacīja Indrašis. Iespējams, Latvijas izlasē trešdaļu sākumā pietrūka koncentrēšanās, ielaižot vārtus, piebilda uzbrucējs. Viņš atzina, ka spēlēt divas dienas pēc kārtas ir smags pārbaudījums.

"Divas spēles palikušas [grupas kārtā], jāņem punkti, jāiet uz pilnu [banku]," teica Indrašis. Mēs visas spēles ejam uz pilnu, tagad būs vismaz diena atpūtai un jāgatavojas nākamajai spēlei. Nebūs viegli, bet jāsakopo visi spēki, viss, kas mums ir atlicis un pēdējās divas dienas jānospēlē tā, lai paši varam vismaz paceltu galvu iziet kur ārā."

Intervija ar Kristiānu Rubīnu

Savukārt aizsargs Kristiāns Rubīns intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai vajadzēja turpināt spēlēt tāpat kā pirmajā trešdaļā, bet par tiesnešiem viņš nevēlējās runāt. Latvijas spēlētāji deva iespējas pretiniekiem gūt vārtus, atzina Rubīns.

"Protams, smagi, bet mēs esam tie, kas laukumā spēlē un mums bija jāpierāda, ka esam labāki," teica Rubīns. "Mums bija jāuzvar šī spēle, to mēs neizdarījām, bet jāiet uz priekšu."

Jau vēstīts, ka spēlē pret Norvēģiju latvieši zaudēja pēcspēles metienos ar rezultātu 3:4

Latvijas izlase ar piecās spēlēs gūtiem astoņiem punktiem grupā ieņem 4.vietu, kas nodrošinātu dalību ceturtdaļfinālā. Tomēr, lai ceturto pozīciju vismaz saglabātu, varētu būt nepieciešamas uzvaras pēdējās divās spēlēs grupā pār Somiju un Vāciju. Tuvākā sekotāja Kazahstāna atpaliek tikai vienu punktu un spēlēs pret Itāliju un Norvēģiju. Divus punktus no Latvijas atpaliek Kanāda, kas vēl mērosies spēkiem ar Itāliju un Somiju.

KONTEKSTS:

Pasaules čempionāts Rīgā ilgst no 21. maija līdz 6. jūnijam.

B apakšgrupā "Arēnā Rīga" spēlē Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna. A apakšgrupā iekļauta Krievijas olimpiskās komitejas komanda, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija. Līdz 1. jūnijam grupās izspēlēs apļa turnīru, noskaidrojot pa četrām komandām, kas iekļūs ceturtdaļfinālā.

No 1. jūnija pasaules čempionāta spēles klātienē drīkstēs vērot pret Covid-19 vakcinētie un Covid-19 izslimojušie skatītāji, ceturtdien, 27. maijā, nolēma valdība.