Izglītības ministra un Artūra Irbes tikšanās trešdien nenotiek

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Izglītības  un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis trešdien bija paredzējis tikties ar leģendāro vārtsargu Artūru Irbi, lai pārrunātu jautājumus par sporta spēļu komandu treneru licencēšanu. Uz norunāto tikšanos Irbe gan neieradās ģimenes apstākļu dēļ.

Kā zināms, mēneša sākumā Irbe lauza līgumu ar Latvijas Hokeja federāciju un turpmāk vairs netrenēs izlases vārtsargus. Pēc šī gadījuma publiski tika uzsākta diskusija par treneru licencēšanas un kvalifikācijas prasību maiņu.

Ministrs pēc šā gadījuma uzdevis strādāt pie grozījumiem par sporta speciālistu sertifikācijas kārtību un sporta speciālistam noteiktajām prasībām, lai paredzētu tiesības strādāt par sporta treneri arī personām, kurām ir pieredze profesionālajā sportā. Dombrovskis Latvijas Radio apstiprināja, ka sistēma drīzumā tiks mainīta un ir vairāki ceļi, kā to paveikt.

Vjačeslavs Dombrovskis par plānotajiem grozījumiem
00:00 / 01:06
Lejuplādēt

„Galvenais mērķis ir noskaidrot situāciju, kāpēc Irbes kungs nevar strādāt kā treneris, kādas ir nepilnības normatīvajos aktos. Mums jau ir plāns, kā iet uz priekšu, lai padarītu sistēmu vairāk saprotamu, liberālāku, piemēram, varam ieskicēt iespējamos ceļus, kā ārkārtas gadījumos – mums ir sportists ar izciliem sasniegumiem, būtu nesaprātīgi likt viņam mācīties bakalaura grādam –Ministru kabinets vai Saeima var to piešķirt. Protams, jautājums, vai nepieciešams tik augsts līmenis, varbūt var deleģēt šādas tiesības attiecīgajai sporta federācijai, lai nākamās sportistu paaudzes to varētu izmantot . (..) Domāju, divu-trīs nedēļu laikā iesniegsim jautājumu izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmei," sacīja Dombrovskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti