Irbe: Spēle pret Kanādu - paraugstunda ticībai saviem spēkiem

Latvijas hokeja izlase trešdien notikušajā spēlē pret Kanādu „cīnījās kā Lāčplēši”, un šī spēle bija paraugstunda ticībai saviem spēkiem, kas iedvesmo ne tikai sportistus, bet visus cilvēkus,  Latvijas Televīzijai atzina leģendārais hokeja vārtsargs Artūrs Irbe.

Latvijas izlase parādīja, ka spēj lietas „izdarīt kārtīgi, kopā un līdz galam, neviens neizkrita no ansambļa”, sacīja Irbe.

Viņš uzsvēra, ka visi hokejisti spēlēja ar lielu pašatdevi un, ja tā spēlēs visu laiku, būs aizvien labāki panākumi.

„Šādas spēles dod pacēlumu un cerību un ticību saviem spēkiem, ne tikai hokejistiem un sportistiem, bet visiem cilvēkiem,” sacīja Irbe, uzsverot, ka šī bija vienreizēja paraugstunda ticībai saviem spēkiem.

Irbe uzskata, ka ar šo spēli Latvijas hokeja izlase pateikusi visai hokeja pasaulei: „mēs šeit esam, mums nav viegli, bet mēs šeit iederamies, mēs šo vietu esam pelnījuši”.

Jau ziņots, ka Latvijas hokeja izlase olimpiskajā turnīrā sīvā cīņā ar rezultātu 1:2 piekāpās Kanādai. Rezultāts tika atklāts 12. minūtē, kad Latvijas vārtsargu Kristeru Gudļevski pārspēja Patriks Šārps. Tomēr ilgi Kanāda vadībā nenoturējās - 16. minūtē pēc lieliskas Artūra Kuldas piespēles Lauris Dārziņš izvirzījās vienatnē pret Kanādas izlases vārtsargu un realizēja savu izdevību ar skaisti gūtiem vārtiem.

Kanādas izlases pārsvars bija nospiedošs, par ko liecina arī izdarīto metienu skaits - 15:57. Pret Kanādas spiedienu Latvijai izdevās noturēties līdz trešā perioda otrajai pusei, kad vairākumu veiksmīgi no distances tomēr realizēja Šī Vēbers.