Irbe: Nedrīkst nevienu no šīm komandām nomētāt ar cepurēm

Latvijas izlases sastāvs tiks nosaukts trešdien. Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā par vienīgo ceļazīmi uz 2014.gada spēlēm Sočos Latvijas valstsvienība cīnīsies ar Lielbritānijas, Kazahstānas un Francijas izlasēm.

Šodien Latvijas hokeja valstsvienība vēl netrenējās labākajā sastāvā, tādēļ Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Teds Nolans atzina, ka vēl nav ticis skaidrībā, kādos virknējumos ceturtdien olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā hokejisti spēlēs. Gaidāms, ka saviem ārzemju klubiem rīt izlasei pievienosies uzbrucēji Mārtiņš Cipulis un Aleksandrs Ņiživijs, kā arī aizsargi Georgijs Pujacs un Māris Jass. Šodien ar izlasi kopā trenējās arī Sandis Ozoliņš.

Hokeja eksperts Jānis Matulis uzsver, ka Teds Nolans ļoti labi saprot un novērtē Ozoliņa lomu komandā: „(..) Jebkurš pieredzējis spēlētājs var dot savu artavu, daudzreiz situāciju izvelk veco spēlētāju pieredze un jauno azarts. Es piekrītu Kirovam Lipmanam, kurš teica – nu mums nav jāmeklē kapteinis, jo kapteinis ir! Tas ir ļoti būtiski, jo viens laikā pateikts vārds vai uzmundrinājums var pacelt komandu augšā un otrādi… Es domāju, šai ziņā

Ozoliņam pieredze ir vairāki vagoni.”

Sandis Ozoliņš atklāja, ka lēmumu par atgriešanos izlasē pieņēmis ļoti ātri. Viņam piezvanījis Ķirsona kungs un atstāstījis sarunu ar federācijas vadību, kurā ietilpa piedāvājums kļūt par izlases konsultantu. Atbildi uzreiz nesniedzis, taču pēc tam pavaicājis, vai Nolana kandidātu sarakstā atrastos vēl viena vieta aizsargam? Saņēmis pozitīvu atbildi un lēmums atgriezties spēlētāja statusā ticis pieņemts.

Izlases galvenais treneris Teds Nolans pastāstīja, ka puslīdz skaidri ir divu uzbrucēju trijnieki, paredzot, ka kopā varētu spēlēt Mārtiņš Cipulis, Ronalds Ķēniņš un Roberts Jekimovs, kā arī Juris Štāls, Vitālijs Pavlovs un Gints Meija. Savukārt pirmajās divās maiņās spēlētāju salikums būs

atkarīgs no tā, vai turnīrā varēs piedalīties Miķelis Rēdlihs. Šodien kļuva zināms, ka viņš rīt piedalīties treniņā, prognozes par smadzeņu satricinājumu nav apstiprinājušās.

Izlases pirmo oficiālo treniņu no tribīnēm vēroja arī Latvijas hokeja leģenda Artūrs Irbe. Viņš prognozēja, ka izlasei vieglas spēles nav gaidāmas, taču mūsu izlase ir favorīte un viss būs atkarīgs no pašatdeves laukumā. Viņaprāt, svarīga loma būs tieši pirmajai spēlei ar Lielbritāniju: „ (..) Tā ir uzcītīga un nikna komanda, kas cīnās par katru ledus pleķīti. Kazahstānas izlase arī ir pastiprinājusies, individuālā sastāva ziņā nav vājāka par mūsējo Visu izšķirs personības, sagatavotība. Protams, arī tas, kā mēs pratīsim izmantot mūsu līdzjutēju atbalstu. Arī Francija…

Vieglu spēļu nebūs, tie laiki ir pagājuši, kad mēs varējām iziet laukumā un paļauties, ka apspēlēsim šo komandu. Nedrīkst nevienu no šīm komandām nomētāt ar cepurēm, jo situācija drausmīgi sarežģīsies, ja kāda no spēlēm tiks zaudēta. Tad, iespējams, tiks pazaudēta arī iespēja braukt uz Olimpiskajām spēlēm.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti