IIHF vētī Latvijas gatavību uzņemt pasaules čempionātu hokejā

Ceturtdien Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) pārstāvji Rīgā inspektēja Latvijas gatavību 2021.gadā uzņemt pasaules čempionātu hokejā, paliekot apmierināti ar redzēto un norādot, ka šoreiz Rīgai ir lielākas iespējas tikt pie čempionāta organizēšanas, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Latvija un Baltkrievija ir vienojušās par kopīgu kandidēšanu uz 2021. gada pasaules čempionātu hokejā rīkošanu. IIHF pārstāvji Igors Ņemečeks un Peters Forsbergs, kuri ieradās Rīgā, iepriekš pabija arī Minskā, lai vētītu Baltkrievijas gatavību čempionāta organizēšanai.

“Mūsu galvenais uzdevums šeit ir tikšanās ar federācijas pārstāvjiem, kā arī sporta būvju, viesnīcu un citu ar pasākuma organizēšanu saistīto būvju apsekošana, lai saprastu, cik pilsēta šobrīd ir gatava pasaules čempionāta rīkošanai. Par turnīra organizēšanas tiesībām tiks lemts 2017. gada maijā Ķelnē, kad tur norisināsies IIHF ikgadējais kongress. Par Rīgu atmiņas man ir ļoti labas, jo Rīgā risinājās 2006. gada pasaules čempionāts, kurā triumfēja Zviedrijas izlase,” LHF sacīja Peters Forsbergs, kurš ir arī Zviedrijas Hokeja federācijas viceprezidents.

“Mums radusies pārliecība, ka darbs rit pareizajā virzienā. Hokejs Latvijā ir ļoti populārs, tāpēc nevajadzētu būt bažām, ka skatītāji uz spēlēm ledus halli aizpildīs.  Šis būs tikai trešais gadījums, kad čempionātu varētu organizēt divas valstis. Pirmajā turnīru rīkoja Zviedrija un Somija, šogad to kopīgi darīs Francija un Vācija, bet 2021. gadā to varētu darīt jūs kopā ar baltkrieviem. Iepriekšējās divas reizes, kad Latvija pieteicās čempionāta organizēšanai, nebija veiksmīgas, taču, manuprāt šobrīd izredzes ir lielākas. Somi gan arī jāuzskata par nopietniem konkurentiem. Tamperē tiks būvēta jauna ledus halle, kas nav viegls uzdevums, tāpēc divām valstīm kopā čempionāta organizēšanas tiesības, iespējams, būs iegūt nedaudz vieglāk. Kaut ko prognozēt ir ļoti grūti,” teica IIHF pārstāvis un Slovākijas Hokeja federācijas prezidents Igors Ņemečeks.

Viņš gan vērojis, ka šobrīd darbs norisot pareizā virzienā. Taču IIHF pārstāvji arī norādījuši, ka spēļu un treniņu hallēm būtu jāatrodas iespējami netālu, tāpat ģērbtuvēm ir jāatbilst visām IIHF prasībām.

Oficiālā Latvijas un Baltkrievijas, kā arī Somijas pieteikumu prezentācija notiks 6. martā Cīrihē. Lēmums par 2021.gada pasaules čempionāta rīkošanu tiks pieņemts IIHF gadskārtējā kongresā šī gada 19.maijā Ķelnē.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti