IIHF vērtēs, kuru valstu komandas hokeja čempionātos aizstās Krieviju un Baltkrieviju

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) pirmdienas vakarā nāca klajā ar paziņojumu, kurā ietverts arī liegums Krievijas un Baltkrievijas hokeja komandām startēt pasaules čempionātā, kas jau maijā risināsies Somijā – Helsinkos un Tamperē.

Čempionāta mājaslapā jau veiktas izmaiņas kalendārā – dienās, kad bija jāspēlē Krievijas un Baltkrievijas komandām, un, starp citu, Baltkrievija bija paredzēta kā viena no Latvijas valstsvienības pretiniecēm, stāv trīs burtiņi – TBD – tiks nosauktas.

Pagaidām IIHF ar informāciju, kā mainīsies čempionāta norise, vēl nav nākusi klajā. Tiesa gan, ārvalstu mediji jau šo tēmu zelē, kā vienu no iespējām norādot, ka Krieviju un Baltkrieviju varētu aizstāt Francijas un Austrijas izlases, pakāpjoties uz eliti. Tāpat tiek spriests, ka A grupa, kurai jāaizvada spēles Helsinkos, “Hartwall” arēnā, varētu tikt pārcelta uz citu halli vai pat Turku.

IIHF padomes loceklis Viesturs Koziols LSM.lv atklāja, ka šis jautājums nav tik vienkāršs, kā varētu izskatīties. “Tā situācija ir izjaukta dēļ tiem diviem teroristiem, kas tur tagad karo ar mierīgiem iedzīvotājiem, nogalina cilvēkus,” norādīja Koziols, turpinot: “Lai mēs šo situāciju izlīdzinātu un pieņemtu kaut cik pareizu lēmumu, mums ir jāsaprot, kādas konsekvences būs mūsu lēmumiem.”

Ir skaidrs, ka 14 komandas nespēlēs – to nosaka arī līgumu ar raidorganizācijam, kas paredz noteiktu spēļu skaitu, ko var izspēlēt 16 komandas. Bet, ja “ceļ augšā” divas izlases no zemākas divīzijas, proti, šajā gadījumā Austrijas un Francijas izlases, tad esot jāpadomā, cik tālu var iet. Proti, vai tad pa divām “jāceļ augšā” arī zemākās divīzijās. Un tas attiecas ne tikai uz TOP divīziju, bet arī uz junioriem, uz pasaules čempionātu sievietēm un citiem turnīriem, kurās spēlēja arī Krievijas un Baltkrievijas izlases.

“Lai mēs pieņemtu pareizu lēmumu, nepieciešams konsultēties,” norādīja Koziols, paužot, ka šie jautājumi ir jāizvētī IIHF komitejām, īpaši IIHF Sacensību komitejai. Tas nebūs lēmums, kuru pieņems divu trīs dienu laikā. Koziols uzskata, ka lēmuma pieņemšanai vajadzēs divas trīs nedēļas.

Taču viņš, atsaucoties uz somu kolēģu teikto, apstiprināja, ka A grupas spēles nenotiks “Hartwall” arēnā.

Jau ziņots, ka Latvijas Hokeja federācija bija viena no tām, kas parakstīja aicinājumu apturēt Krievijas un Baltkrievijas hokeja valstsvienību dalību IIHF turnīros, šādi protestējot pret Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

A grupa Punkti
Šveice
20
Vācija
16
Kanāda
15
Slovākija
12
Dānija
12
Francija
5
Kazahstāna
3
Itālija
1
B grupa Punkti
Somija
19
Zviedrija
18
Čehija
13
ASV
13
Latvija
8
Austrija
7
Norvēģija
5
Lielbritānija
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti