IIHF prezidents kliedē Lipmana bažas par KHL ietekmi uz olimpisko kvalifikācijas turnīru

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels piektdien Rīgā pauda pārliecību par iespēju valstsvienībām pēc gada pulcēt spēcīgākos spēlētājus arī no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubiem, lai labākajā sastāvā startētu 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans iepriekš bažījās, ka septembrī paredzēto turnīru varētu ietekmēt KHL sezonas agrais starts.

Fāzels sacīja, ka viņš ir par 100 procentiem pārliecināts par iespēju Latvijas izlasē sapulcināt visus labākos spēlētājus, lai nākamā gada septembrī komanda spēlētu olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, un tam netraucētu KHL čempionāts.

"Latvija nav viena šāda valsts, jo ir arī Baltkrievija un Kazahstāna, kā arī Norvēģijas izlases spēlētājs Patriks Tūresens pārstāv Sanktpēterburgas SKA. Arī daudzām citām izlasēm varētu būt līdzīgas problēmas," teica IIHF prezidents, kurš domā, ka šī problēma ir arī godīgas spēles jautājums, tāpēc KHL būtu jāpalaiž spēlētāji uz izlases mačiem.

IIHF prezidents arī pauda cerību, ka 2018.gada ziemas olimpiskajās spēles komandu sastāvos būs Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji. "Mēs pie tā strādājam," sacīja Fāzels.

Fāzels un Lipmans piektdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni pauda gandarīju par viņa ieinteresētību hokeja lietās. Lipmans sacīja, ka ļoti cer uz valdības un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) atbalstu, lai varētu nākotnē sarīkot Rīgā vēl vienu pasaules čempionātu. Fāzels gan nekonkretizēja, vai tas varētu būt 2021. vai 2022.gadā, jo uz šiem termiņiem pretendē arī vairākas citas valstis.

"Par mājvietu tiks lemts IIHF kongresā, taču Kirovs [Lipmans] strādā pie tā, lai Latvija savu kandidatūru varētu pienācīgi prezentēt," sacīja Fāzels, kurš arī uzsvēra, ka šim nolūkam Rīgā būs vajadzīga otra hokeja arēna.

Lipmans sacīja, ka ir pieņemts lēmums par "Daugavas" stadiona ledus arēnas atjaunošanu, kurā paredzētas 5000 vietas, taču viņš cer, ka izdosies pierādīt, ka šajā projektā vajadzīgas vietas vēl 1500 skatītājiem. "Vējonis ir ieinteresēts, lai pasaules čempionāts būtu Rīgā," teica Lipmans.

Savukārt jautājumā par Latvijas izlases nākamo galveno treneri Lipmans šobrīd vairāk sliecas uz kāda pašmāju speciālista pusi, nevis ārzemnieku.

Olimpiskās kvalifikācijas turnīrs Rīgā notiks nākamgad no 1. līdz 4.septembrim, mājiniekiem tiekoties ar Vācijas un Austrijas valstsvienībām, kā arī vēl vienu komandu, kas kļūs zināma priekškvalifikācijas turnīrā.

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti