HS «Rīga/Prizma» pirmoreiz izvirzās vadībā Latvijas čempionāta finālsērijā

HS "Rīga/Prizma" otrdien Ogrē pēcspēles metienos ar 3:2 nodrošināja uzvaru pār HK "Kurbads" hokejistiem un pirmo reizi izvirzījās vadībā Latvijas čempionāta finālsērijā, liecina rīkotāju informācija. Arī sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuva 3:2.

Laukuma saimnieki pirmie tika pie vārtu guvuma, taču HS "Rīga/Prizma" atbildēja ar diviem aizsarga Sergeja Tjoluškina precīziem metieniem. No zaudējuma pamatlaikā HK "Kurbads" izglābās, tomēr pēcspēles metienos Aleksandrs Fadejevs nodrošināja uzvaru viesiem.

Nākamā spēle būs ceturtdien Rīgā, bet Ogrē komandas atgriezīsies sestdien, ja sestajā spēlē HK "Kurbads" spēs rezultātu sērijā izlīdzināt.

Sērijas piektajā cīņā abas komandas pirmajā trešdaļā vairākkārt spēlēja vairākumā, taču tas nepalīdzēja gūt vārtus, turklāt HK "Kurbads" palika tukšā arī ilgstoši spēlējot piecatā pret trim pretiniekiem. Rezultātu tomēr atklāja HK "Kurbads", kad divas minūtes pirms otrā perioda beigām izcēlās Toms Hartmanis.

Savukārt viesi trešā perioda sākumā panāca izlīdzinājumu, kad Tjoluškins vairākumā vārtu priekšā izmantoja Aleksandra Macijevska precīzu piespēli. Vēl līdz trešdaļas vidum Tjoluškins no patālas distances ieslidināja ripu laukuma saimnieku vārtsargam Renāram Kazanovam starp kājsargiem un izvirzīja HS "Rīga/Prizma" vadībā. Mājiniekiem neizšķirtu savukārt panāca Ronalds Cinks izgājienā vienam pret vārtsargu Henriju Anču.

Atlikušajās pamatlaika astoņās minūtēs un pagarinājumā rezultāts vairs nemainījās, bet pēcspēles metienos precīzs bija tikai Fadejevs, kura mestā ripa trāpīja vārtu augšējā stūrī.

Jau vēstīts, ka pirmajās divās spēlēs Ogrē HK "Kurbads" uzvarēja ar 10:2, turpretim HS  "Rīga/Prizma" revanšējās ar 4:3 pagarinājumā. Savukārt "Volvo" hallē pēc HK "Kurbads" uzvaras ar 6:1 HS "Rīga/Prizma" ar 3:2 vēlreiz panāca revanšu.