Hokejists Rubīns NHL debitē ar uzvaru pār Merzļikina «Blue Jackets»

Nacionālās hokeja līgas (NHL) debiju otrdien piedzīvoja latviešu hokeja aizsargs Kristiāns Rubīns, kura pārstāvētā Toronto "Maple Leafs" ar 5:4 pieveica Elvja Merzļikina Kolumbusas "Blue Jackets". Savukārt citā spēlē Zemgus Girgensona Bufalo "Sabres" ar 0:2 atzina Anaheimas "Ducks" pārākumu, kamēr Sanhosē "Sharks" bez Rūdolfa Balcera ar 5:3 pārspēja Kalgari "Flames", liecina NHL informācija.

(papildināts ar Kristiāna Rubīna teikto)
Debijā Rubīns spēlēja 13 minūtes un 40 sekundes, no kurām minūti (1:16) skaitliskajā mazākumā. 23 gadus vecais latviešu aizsargs veica trīs metienus, pielietoja četrus spēka paņēmienus un bloķēja vienu metienu. Spēli viņš noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju -1.

Kristiāns Rubīns par debiju NHL
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Rubīns pēc spēles žurnālistiem pastāstīja, ka Merzļikins viņu laukumā ievērojis un jau pēc pirmā metiena kaut ko kliedzis. Tiesa, Kristiāns spēles karstumā nav sapratis, ko tieši Elvis vēlas darīt zināmu. Rubīns pateicās par atbalstu gan ģimenei, gan "Maple Leafs" organizācijai, kas ticēja viņam ceļā uz NHL.

Merzļikins šajā spēlē atvairīja 25 no 30 metieniem jeb 83,3%. Trešajā periodā viņu aizstāja Daniils Tarasovs, kurš atvairīja visus desmit metienus.

Toronto "Maple Leafs" un Kolumbusas "Blue Jackets" spēles epizodes

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Citā spēlē Girgensons uz ledus bija 15 minūtes un 32 sekundes, no kurām nepilnas divas minūtes (1:52) vairākumā un 58 sekundes mazākumā. Viņš veica četrus metienus, pielietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja 33% iemetienu un maču noslēdza ar negatīvu koeficientu -1.

Ar netipisku vārtu guvumu otrajā periodā izcēlās Sonijs Milano, kurš saņēma elegantu piespēli no Trevora Zegras, kurš asistēja pāri vārtiem.

Zegras piespēlē pāri vārtiem

Bufalo komandai šis bija piektais zaudējums pēc kārtas. Pēdējās desmit spēlēs "Sabres" uzvarējuši tikai vienu reizi.

Bufalo "Sabres" un Anaheimas "Ducks" spēles momenti

Tikmēr Balcers "Sharks" komandai nevarēja palīdzēt ķermeņa lejasdaļas savainojuma dēļ.

Ar "hat-trick" jeb trim gūtiem vārtiem "Sharks" komandā izcēlās Tomāšs Hertls, kurš pēdējo ripu raidīja tukšos vārtos.

Vēl spēles vidū ar 3:1 priekšā bija Kalgari komanda, taču atlikušajā laikā "haizivis" guva četrus vārtus pēc kārtas.

Sezonas kopvērtējumā Toronto "Maple leafs" ar 38 punktiem 27 spēlēs ir trešie NHL Austrumu konferencē. Devītajā vietā ar 26 punktiem 24 mačos ir Kolumbusas "Blue Jackets", bet "Sabres" ar 19 punktiem 25 spēlēs ir 13. pozīcijā. "Sharks" ar 29 punktiem 26 spēlēs ir septītie NHL Rietumu konferencē.