Sporta studija

Latvijas Gada balva sportā 2017

Sporta studija

Sporta studija

Hokejists Rihards Bukarts NHL sapni neuzskata par izsapņotu

Uzbrucējs Rihards Bukarts pēc Čehijā sāktas sezonas novembrī parakstīja līgumu ar Rīgas "Dinamo", tomēr hokejists sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pauda pārliecību, ka vēl nav šķīries no izredzēm reiz piepildīt savu sapni un spēlēt Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Bukarts 2013.gadā devās uz Ziemeļameriku, kur Amerikas hokeja līga (AHL) kļuva par augstāko sasniegto līmeni. Hokejists saskata arī savu vainu, ka netika līdz NHL, taču daudz kas atkarīgs arī no veiksmes. Pēc neveiksmīga sezonas sākuma NHL klubs Floridas "Panthers" sācis sūtīt spēlētājus uz fārmklubu, un Bukarts ar AHL līgumu tik atvirzīts tālākā plānā.

"Bija četri labi gadi Amerikā, un nedomāju, ka sapnis [par NHL] ir beidzies," teica Bukarts.

Pašreizējā "Dinamo" sastāvā līdzīga pieredze ir arī Ņikitam Jevpalovam, Edgaram Kuldam un Robertam Lipsbergam, kuri atgriezušies mājās pēc spēlēšanas zemākās līgās Amerikā. "Katram savs stāsts," paskaidroja Bukarts.

Par lielisku pieredzi Rihards uzskata spēlēšanu pavasarī pasaules čempionātā Latvijas izlasē kopā ar brāli Robertu. Pēc čempionāta Rihardam bija daudz variantu karjeras turpinājumam Eiropā, taču viņš gaidīja piedāvājumu no Ziemeļamerikas. Visbeidzot piedāvājums tika izteikts, bet ne tāds, kāds būtu apmierinājis, tādēļ Rihards palika Eiropā. Viņš joprojām nenožēlo, ka pirms pārcelšanās uz "Dinamo" spēlēja Zlīnas klubā Čehijas līgā kopā ar brāli.

Pārrunas ar "Dinamo" Rihardam bijušas jau vasarā. Viņš priecājas spēlēt komandā, par ko fanoja jau bērnībā, kā arī uzsver, ka "Dinamo" ir daudz jaunu spēlētāju, kas pēc dažiem gadiem būs nobrieduši. Arī pašlaik, lai gan Rīgas "Dinamo" Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) ir turnīra tabulas lejasdaļā, hokejisti nopietni gatavojoties katrai spēlei.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Hokejs
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti