Hokejists Girgensons uzvar NHL mačā; Balceram vārti, piespēle un zaudējums pagarinājumā

Latviešu hokeja uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvēta Bufalo "Sabres" svētdien ar 5:3 uzvarēja Filadelfijas "Flyers". Savukārt Rūdolfs Balcers tika pie diviem rezultativitātes punktiem, taču viņa pārstāvētā Sanhosē "Sharks" ar 4:5 pagarinājumā piekāpās Minesotas "Wild", liecina Nacionālās Hokeja līgas (NHL) informācija.

Girgensons komandas uzvarā spēlēja tieši 15 minūtes, no kurām vienu minūti (1:08) skaitliskajā mazākumā. Viņš veica trīs metienus, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu pretinieku metienu un uzvarēja 58% iemetienu. Spēli latvietis pabeidza ar pozitīvu +/- rādītāju +1.

Bufalo komandai šī bija trešā uzvara pēdējās četrās spēlēs, kamēr Filadelfijas komanda pie punktiem nav tikusi jau piecas spēles pēc kārtas.

Bufalo "Sabres" un Filadelfijas "Flyers" spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Citā spēlē Balcers uz ledus bija 14 minūtes (13:59), no kurām nepilnas divas minūtes (1:42) skaitliskajā mazākumā. Liepājnieks guva vienus vārtus, atdeva rezultatīvu piespēli, veica vienu metienu un bloķēja vienu pretinieku ripu. Spēli viņš noslēdza ar neitrālu +/- rādītāju.

Vārtus Balcers guva pirmā perioda vidū, ar plaukstas metienu pārsteidzot vārtsargu no zilās līnijas. Tobrīd rezultāts kļuva 1:2.

Balcera vārtu guvums

Savukārt otrajā periodā Balcers atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, palīdzot "Sharks" izlīdzināt rezultātu (3:3).

Balcers asistē vārtu guvumā

Šosezon Balcers guvis desmit vārtus un atdevis 11 rezultatīvas piespēles. Līdz šim gūtais 21 rezultativitātes punkts ir latvieša sezonas rekords.

Sanhosē "Sharks" un Minesotas "Wild" spēles epizodes

Tikmēr citā spēlē latviešu vārtsargs Elvim Merzļikinam tika piešķirta atpūta, kamēr viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" ar 4:6 piekāpās Anaheimas "Ducks". Latvietis šajā mačā pildīja rezerves vārtsarga funkciju, laukumā nedodoties.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Anaheimas "Ducks" spēles spilgtākie mirkļi

Sezonas kopvērtējumā "Blue Jackets" ar 76 punktiem tikpat spēlēs ir desmitajā vietā NHL Austrumu konferencē. Pozīciju zemāk ir "Sabres", kas 78 mačos iekrājuši 69 punktus. Tikmēr "Sharks" ar 70 punktiem 75 spēlēs ir Rietumu konferences 13. vietā.

Pēc regulārās sezonas beigām katras konferences astoņas vadošās vienības turpinās dalību izslēgšanas turnīrā. Vienīgais Latvijas pārstāvis šajā turnīrā būs Teodors Bļugers, kurš pārstāv Pitsburgas "Penguins".