Hokejists Dzierkals pēc uzvaras pār britiem: Skanēja Latvijas himna, un trīs punkti kabatā

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē uzvarētajā mačā pret Lielbritāniju atzītais trīs rezultatīvu piespēļu autors Mārtiņš Dzierkals pēc panākuma intervijā Latvijas Televīzijā uzskaitīja komandas ieguvumus, sakot, ka pēc mača skanēja valsts himna, tika nopelnīti svarīgi trīs punkti, un valstsvienība var turpināt cīņu par ceturtdaļfinālu.

Ne pirmo reizi čempionātā komandai bija slikts spēles sākums ar kļūdām un ielaistiem vārtiem, bet galvenais, ka līdz beigu svilpei izdevās izcīnīt uzvaru, paskaidroja Dzierkals.

"Galvenais ir [rezultāts] 4:3 un trīs punkti," uzsvēra Dzierkals.

Komandai izdevās noķert svarīgu dzirkstelīti un ķīmiju, kas ļāva mačā trīsreiz realizēt skaitlisko pārsvaru, uzsvēra Dzierkals. Vairākumā latvieši guva pēdējos trīs vārtus, atspēlējoties no 1:3 un pēdējā trešdaļā izraujot uzvaru.

Dzierkals piebilda, ka nu jau kuru pasaules čempionātu pēc kārtas komandai grupā viss izšķirsies pēdējā spēlē. Uzbrucējs cer, ka citas spēles beigsies Latvijai labvēlīgi, lai paši ar uzvaru pēdējās kārtas mačā pret Zviedriju varētu nodrošināt dalību ceturtdaļfinālā.

Spēles sākumu pret britiem par smagu un neizdevušos intervijā Latvijas Televīzijā nosauca uzbrucējs Rihards Bukarts. Viņš uzsvēra, ka komanda nervozajā cīņā tomēr ne brīdi nezaudēja ticību uzvarai un saglabāja vēsu prātu.

Saruna ar Rihardu Bukartu

Britiem katrs metiens spēles sākumā izvērtās bīstams, un nebija viegli līdzsvarot cīņas gaitu, lai gan komanda bija koncentrējusies, sacīja Rihards Bukarts, kura vārtu guvums tikai trešajā periodā ļāva panākt neizšķirtu 3:3. Vairākumā iemestos vārtus viņš nosauca par skaistākajiem hokejista gaitās valstsvienībā.

"Paldies Dievam, ka vinnējām," piebilda Rihards Bukarts. "Ģērbtuvēs bijām mierīgi, zinājām, ka nespēlējam katrs individuāli, bet ejam uz priekšu kā komanda soli pa solim."

Jau vēstīts, ka uzvaru 4:3 Latvijas izlasei nodrošināja pēdējā trešdaļā divreiz realizēts skaitliskais vairākums.

Lai sasniegtu ceturtdaļfinālu, Latvijas izlasei pēdējā spēlē grupā otrdien pamatlaikā jāpārspēj zviedri un jācer uz labvēlīgu iznākumu spēlēs, kur laukumā dosies konkurenti par vietu izslēgšanas turnīrā.