Hokejisti sīkstā cīņā uzvar Kazahstānu un saglabā cerības uz ceturtdaļfinālu

Latvijas hokeja valstsvienība sestdien Maskavā ar 2:1 uzvarēja Kazahstānu pasaules čempionāta spēlē un izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā, liecina rīkotāju informācija. Panākums saglabāja cerības uz ceturtdaļfinālu, kā arī garantēja izvairīšanos no pēdējās vietas, un tas nozīmē spēlēšanu elitē arī nākamgad.

Rezultatīvi Latvijas izlasē bija kapteinis Kaspars Daugaviņš un Māris Bičevskis, kurš uzvaras vārtus guva piecas minūtes pirms spēles beigām un tika atzīts par labāko uzvarētāju sastāvā. Latvijas hokejisti pakāpās uz 6.vietu grupā, kur ar uzvaru pēdējā spēlē pār Norvēģiju un veiksmīgiem citu maču iznākumiem var nodrošināt dalību ceturtdaļfinālā.

Pirmajā trešdaļā nonākuši zaudētājos, Latvijas izlase otrajā periodā spēja panākt izlīdzinājumu, bet pēdējā spēles nogrieznī nodrošināja sen gaidīto uzvaru. Kazahstānas valstsvienībai vairs nevar izglābties no palikšanas pēdējā vietā un izkrišanas uz zemāku līmeni.

Abpusēji piesardzīgā spēlē ilgstoši labu vārtu gūšanas iespēju nebija daudz, tomēr Kazahstānas izlasei vadību nodrošināja Ņikita Ivanovs, izraujoties pa laukuma malu un pārspējot Elvi Merzļikinu ar metienu vārtu tālajā stūrī. Latvijas izlase vistuvāk vārtu guvumam bija pēc Roberta Bukarta metiena, kad ripa nolēkāja pa vārtu laukumu tuvu līnijai, tomēr nonāca zem vārtsarga Vitālija Koļesņika tvērējcimda.

Latvijas hokejisti divreiz spēlēja skaitliskā vairākumā, ko neizdevās pārvērst vārtu guvumā. Trešdaļas beigās Latvijas izlase darbojās aktīvāk, ko raksturo periodā metienu attiecība 12:3.

Kazahstānas hokejisti bieži netika līdzi pretiniekiem un turpināja pārkāpt noteikumus, par ko gan rezultāta izteiksmē ar Koļesņika palīdzību palika nesodīti. Cīņas gaita nemainījās arī otrajā trešdaļā - Latvijas izlase daudz aktīvāk uzbruka, kamēr kazahi paļāvās uz veiksmi pretuzbrukumos. Spēlējot vairākumā, abas komandas divreiz palika tukšā, tomēr Latvijas spiediens pieauga un pretinieki biežāk kļūdījās. Pēc vienas no kļūdām pretinieku zonā pie ripas tika Daugaviņš un trāpīja ar atsitienu no vārtu stabiņa.

Spraigā gaisotnē pēdējā trešdaļā kazahi pret kļūdām aizsardzībā centās nodrošināties ar lielāku spēku piesaistīšanu darbībai vārtu tuvumā. Latvijas izlase meklēja laimi uzbrukumā, un bieži sava meistarība bija jārāda Koļesņikam. Andris Džeriņš tika labā situācijā vārtu priekšā, tomēr vārtsargs palika nepārspēts. Visbeidzot Bičevskis pārsteidza Koļesņiku, izslidojot no aizvārtes, un iemetot ripu vārtos pirms tie tika izgrūsti. Kazahi metās atspēlēties, bet visi viņu centieni bija velti.

Latvijas izlase pirmajās spēlēs zaudēja Zviedrijai pagarinājumā (1:2) un Čehijai pēcspēles metienos (3:4), bet palika tukšā pret Krieviju (0:4) un Šveici (4:5), kā arī pēcspēles metienos piekāpās Dānijai (2:3).

Grupas turnīra noslēgumā Latvijas izlasei otrdien vēl jāspēlē pret Norvēģiju. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, Latvijas izlasei ne tikai jāpieveic norvēģi, bet arī jācer, ka bez uzvarām pēdējās divās spēlēs paliks Šveice un Dānija. Ja šveiciešiem vēl jāspēlē ar favorītēm Zviedriju un Čehiju, tad dāņus gaida ne tikai spēle pret Čehiju, bet arī tikšanās ar Kazahstānas izlasi, kas visas cerības turnīrā jau zaudējusi.

Otrā grupā Sanktpēterburgā spēlē Baltkrievija, Kanāda, Somija, ASV, Slovākija, Francija, Vācija un Ungārija. Ceturtdaļfinālā tiks katras grupas četras spēcīgākās komandas.