Hokejistes zaudē arī Norvēģijai un pasaules čempionātā izkrīt uz zemāku līmeni

Latvijas sieviešu hokeja valstsvienība ceturtdien Ruānā, Francijā, ar 1:2 zaudēja norvēģietēm un šķīrās no izredzēm pasaules čempionātā noturēties I divīzijas A grupā, liecina organizatoru informācija. Latvijas izlase grupā vairs nevar tikt augstāk par pēdējo vietu, lai gan aizvadīs vēl vienu spēli.

Pret Norvēģiju vienīgos vārtus Latvijas izlasē guva Ieva Pētersone, kura otrās trešdaļas vidū panāca neizšķirtu 1:1. Uzvaru norvēģietēm nodrošināja Madelena Hauga-Hansena, kura Latvijas vārtsardzi Eviju Tētiņu pārspēja pēdējā perioda piektajā minūtē.

Latvijas valstsvienība turnīrā ir zaudējusi visās četrās aizvadītajās spēlēs un nākamgad atgriezīsies I divīzijas B grupā. Galvenā trenera Aleksandra Macijevska vadītā Latvijas izlase pirmajā spēlē zaudēja Čehijai (1:5), turpinājumā piekāpās Dānijai (4:5) un cieta smagu neveiksmi pret mājiniecēm francūzietēm (0:7). Turnīru Latvijas izlase noslēgs sestdien ar spēli pret Austriju.

Turnīrā uzvaru jau nodrošinājusī Čehija iekļūs elites divīzijā, bet vājākā komanda Latvija izkritīs uz I divīzijas B grupu. Pirms gada Latvijas sieviešu izlase uzvarēja I divīzijas B grupā un pakāpās vienu līmeni augstāk.