Hokejistam Bļugeram divas rezultatīvas piespēles uzvarā pret Merzļikinu; Girgensons uzvar pagarinājumā

Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārās sezonas pēdējā spēlē Teodors Bļugers izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm, palīdzot Pitsburgas "Penguins" ar 5:3 pārspēt Elvja Merzļikina Kolumbusas "Blue Jackets". Pie uzvaras pēdējā spēlē tika arī Zemgus Girgensons, kura pārstāvētā Bufalo "Sabres" ar 3:2 pagarinājumā pieveica Čikāgas "Blackhawks". Savukārt Rūdolfa Balcera Sanhosē "Sharks" ar 0:3 zaudēja Sietlas "Kraken", liecina NHL informācija.

Bļugers spēlēja nepilnas 12 minūtes (11:49), no kurām gandrīz trīs minūtes (2:48) skaitliskajā mazākumā. Latvietis pa vārtiem nemeta, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu pretinieku metienu, nopelnīja četras soda minūtes un spēli pabeidza ar pozitīvu +/- rādītāju +2.

Latviešu uzbrucējs asistēja komandas otrajā vārtu guvumā, kad pēc veiksmīga rikošeta vārtus guva Evans Rodrigezs.

Bļugers atdod rezultatīvu piespēli

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vēl vienu rezultativitātes punktu Bļugers guva otrā perioda izskaņā, "Penguins" panākot 5:1 vadību.

Bļugers vēlreiz asistē vārtu guvumā

Šosezon Bļugers iekrāja 28 rezultativitātes punktus, gūstot deviņus vārtus un 19 reizes asistējot partneriem.

Jau spēles septītajā minūtē "Penguins" bija panākuši 3:0. "Blue Jackets" treneri uz šādu izrāvienu atbildēja ar vārtsargu maiņu, laukumā sūtot Elvi Merzļikinu. Latvietis atlikušajā laikā atvairīja 40 no 42 metieniem jeb 95,2%.

Merzļikins "Blue Jackets" vārtos šosezon stājās 59 no 82 spēlēm. Ar latvieti vārtos tika izcīnītas 27 uzvaras. Vidēji Merzļikins atvairīja 90,7% metienus.

Pitsburgas "Penguins" un Kolumbusas "Blue Jackets" spēles epizodes

Tikmēr Girgensons komandas uzvarā spēlēja 13 minūtes un 28 sekundes, no kurām minūti (0:58) mazākumā. Viņš veica četrus metienus, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu pretinieku ripu un uzvarēja 56% iemetienu. Spēli latvietis noslēdza ar neitrālu +/- rādītāju.

Šosezon Girgensons guva desmit vārtus un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles.

Bufalo "Sabres" un Čikāgas "Blackhawks" mača spilgtākie momenti

Savukārt Balcers "Sharks" zaudējumā uz ledus bija 14 minūtes un 43 sekundes, no kurām 30 sekundes mazākumā. Liepājnieks veica vienu metienu, pielietoja vienu spēka paņēmienu un bloķēja vienu pretinieku raidīto ripu. Spēli Balcers pabeidza ar negatīvu +/- rādītāju -1.

Visas sezonas garumā Balcers iekrāja 23 rezultativitātes punktus – 11 vārtus un 12 rezultatīvas piespēles.

Sanhosē "Sharks" un Sietlas "Kraken" mača svarīgākie mirkļi

Pitsburgas "Penguins" regulāro sezonu noslēdza NHL Austrumu konferences septītajā vietā, 82 spēlēs iekrājot 103 punktus. Trīs pozīcijas zemāk bija "Blue Jackets", kas tika pie 81 punkta, kamēr 11. vietā esošā "Sabres" sakrāja 75 punktus. Tikmēr Rietumu konferencē "Sharks" ar 77 punktiem ieņēma 12. vietu.

Merzļikinam, Balceram un Girgensonam sezona ir noslēgusies, savukārt Bļugers un "Penguins" turpinās cīņu par Stenlija kausa izslēgšanas turnīrā, kur pirmajā kārtā tiksies ar Ņujorkas "Rangers". Izslēgšanas turnīrā iekļuva katras konferences astoņas labākās komandas.