Hokeja vārtsarga Merzļikina HC «Lugano» zaudē Špenglera kausa finālā

Elvis Merzļikins ceturtdien HC "Lugano" vārtos ielaida četras ripas un Latvijas vārtsarga pārstāvētais Šveices klubs ar 3:4 zaudēja Kanādas izlasei Špenglera kausa finālā, līdz ar to paliekot soli no prestižās balvas iegūšanas, liecina organizatoru informācija. Kanādas komanda turnīram Šveices pilsētā Davosā bija nokomplektēta no Eiropas klubos spēlējošiem hokejistiem.

Lugano komanda atspēlēja divu vārtu deficītu un trešajā periodā panāca neizšķirtu 3:3, tomēr pēdējās trešdaļas vidū Merzļikinu pārspēja Mets d'Agostini un nodrošināja izšķirošu vienu vārtu pārsvaru, ko Kanādas izlase noturēja līdz spēles beigām.

Kanādas komandā spēlēja arī savulaik Rīgas "Dinamo" pārstāvējušie Aleksandrs Žirū un Mets Elisons.

Turnīrā startēja arī aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Helsinku "Jokerit", kas ceturtdaļfinālā pagarinājumā piekāpās mājiniekiem HC "Davos". Turnīra zvaigžņu sešiniekā iekļautais Kulda uz Špenglera kausu pretendēja otro gadu pēc kārtas, jo pērn ar Krievijas klubu Ufas "Salavat Julajev" aizkļuva līdz finālam.

Špenglera kausa izcīņa notiek kopš 1923.gada un ir Eiropā senākais starptautiskais klubu turnīrs.