Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Vakcinēto sportistu īpatsvars Latvijas komandās augsts vai tuvu maksimumam

Hokeja klubs «Kurbads» pārskatījis attīstības mērķus

Hokeja kluba «Kurbads» prezidents: Lēmums startēt Igaunijas čempionātā bija pareizs solis

Latvijas hokeja smagsvars HK "Kurbads" pērnajā pavasarī daudzus pārsteidza ar lēmumu turpmāk nepiedalīties pašmāju čempionātā, bet startēt Igaunijas līgā. Kluba prezidents Andis Pikāns sperto soli uzskata par pareizu un Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka HK "Kurbads" pārskatīja attīstības mērķus.

HK "Kurbads" tika dibināts 1996. gadā, un vienības rēķinā ir divi Latvijas čempionu tituli, kas gūti 2017. un 2018. gadā. Ja organizācijas mērķi gadu gaitā mainās, tas nav nekas neparasts, paskaidroja Pikāns. Klubs 2020. gadā apturēja profesionālas komandas darbību un pievērsās jaunatnes hokeja attīstībai.

"Mums šobrīd ir citi mērķi," teica Pikāns. "Esmu pārliecināts, ka ieguvēji būs visi."

Profesionālās komandas uzturēšanas izmaksas sezonā sasniedza 300 – 400 tūkstošus eiro, kas Pikānu rosināja apdomāt tēriņu lietderību, jo hobijs jau varēja apdraudēt pamata biznesu.  

“Kurbada” vārds no hokeja tomēr nav zudis arī pēc tam, kad nācās iepauzēt profesionālās komandas uzturēšanā. Kluba hokeja skola ir pārstāvēta visu vecumu jauniešu līmenī Latvijā, kā arī Igaunijas čempionātā. Ziemeļu kaimiņi labprāt savā pulkā uzņēma Rumbulā bāzēto komandu, pat apmaksājot saviem klubiem transporta izmaksas uz Latviju.

Igaunijas hokejā bija ļoti ieinteresēti par "Kurbada" dalību, un Pikāns nešaubās, ka bija pareizs solis startēt kaimiņvalsts čempionātā, jo tas ļauj jaunajiem hokejistiem aizvadīt vairāk spēļu un gūt arī starptautisku pieredzi.

“Kurbads” Igaunijas čempionātā pamatā piedalās ar savas hokeja skolas audzēkņiem, kuri ikdienā spēlē Jaunatnes attīstības hokeja līgā un vēl nav gatavi Latvijas augstākajam līmenim.

Tomēr komandā ir arī pieredzējuši un “Kurbada” līdzjutējiem zināmi spēlētāji.

HK “Kurbads” galvenais treneris Toms Bluks uzsvēra, ka komanda katrā spēlē dodas laukumā, lai cīnītos par uzvaru, bet tas nenozīmē, ka jaunajiem hokejistiem tiktu liegta vieta sastāvā. Gūtā pieredze jaunajiem hokejistiem nostiprina pārliecību par saviem spēkiem, kas izpaužas arī citos turnīros.

Pikāns neizslēdz iespējamību, ka “Kurbads” atgriezīsies Latvijas čempionātā. Tomēr, lai tas notiktu, jāsakrīt vairākiem apstākļiem.

Tagad ir citi mērķi – primāri attīstīt savus talantus, lai viņi var pilnveidoties Latvijā.

Dzīvē jāprot sadzīvot un saprast, kā tikt galā ar jebkāda veida izaicinājumiem. Ja mērķu pārgrupēšana saistībā ar profesionālās komandas finansēšanu ir notikusi, tad pandēmija piespēlēja vēl vienu pārbaudījumu – ledus halles uzturēšanu.

Jau vasarā bija jādomā par ledus halles uzturēšanu, redzot, ka vakcinācijas progress sabiedrībā ir gauss un būs jārēķinās ar nelabvēlīgām sekām, pastāstīja Pikāns. Klubs sāka veidot āra laukumus, lai ziemā bērni hokeju varētu spēlēt svaigā gaisā. Pikāns sola no hokeja atbalstīšanas nenovērsties, kamēr vien varēs to atļauties un "Kurbads" būs biznesā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti