Hokeja izlases vārtos spēlē pret Somiju vietu paredz Kalniņam, Daugaviņa dalība neskaidra

Latvijas hokeja izlasei svētdien gaidāma ļoti atbildīga spēle pasaules čempionātā – lai sapnis par ceturtdaļfinālu nepaliktu tikai fantāzija, jāizcīna punkti vai pamatlaikā jāuzvar viena no apakšgrupas līderēm Somija. Mājinieku izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs dienu pirms spēles nolēma mest galdā „pīķa dūzi”, jo vārtus sargāšot trīs sezonas Somijas spēcīgākajā klubā Helsinku „Jokerit” aizvadījušais Jānis Kalniņš.

(papildināts ar informāciju par Kasparu Daugaviņu)
Debija pasaules čempionātā Kalniņam gaidāma pret sen iepazītiem pretiniekiem. Iepriekšējās grupas kārtas spēlēs Latvijas vārtus sargāja Matīss Kivlenieks vai Ivars Punnenovs, bet Kalniņš netika tālāk par rezervista lomu.

Latvijas hokeja izlase gatavojas spēlei pret Somiju
00:00 / 09:58
Lejuplādēt

Oficiāli tikai pēc spēles sastāva pieteikuma iesniegšanas būs zināms, vai varēs spēlēt kapteinis Kaspars Daugaviņš, kurš guvis savainojumu. Atsaucoties uz neoficiālu informāciju, aģentūra LETA svētdien vēstīja, ka Daugaviņš, visticamāk, nespēlēs.

Pēc neoficiālas informācijas, Daugaviņš ir guvis potītes traumu, bet nav zināms, cik tā ir nopietna. Valstsvienības menedžeris Jānis Straupe teica Latvijas Radio, ka jaunumu par Daugaviņu nav. Nepiesakot Daugaviņu spēlei pret Somiju, viņš komandu varēs atbalstīt tikai morāli arēnas tribīnēs.

Somijas izlase pret Latviju aizvadīs divās dienās otro spēli, savukārt latviešu hokejisti pirmsspēles dienā devās uz Krimuldu pabaudīt svaigu gaisu un gardas pusdienas. Somi sestdien ar 2:1 uzveica Vāciju un pakāpās grupas līderu pozīcijās, bet ziemeļnieki rēķinās, ka arī pret Latviju būs smaga spēle.

Latvijas izlase spēlē strukturētu hokeju un labi aizstāvas, tādēļ jābūt gataviem tikpat sīkstai cīņai kā pret Vāciju, teica Somijas valstsvienības aizsargs Oli Mēte.

Uzvara pamatlaikā pār Somiju saglabās Latvijas izlasei izredzes pašiem izšķirt savu likteni cīņā par ceturtdaļfinālu, savukārt zaudējums pamatlaikā situāciju krasi pasliktinātu. Latvijas izlase pirms sestdienas mača turnīra tabulā ir 5. vietā, taču komandas nav aizvadījušas vienādu spēļu skaitu.

Latvijas un Somijas spēli tiešraidē varēs vērot LTV7 un replay.lv. Pirmsspēles studija sāksies plkst. 19.30.

KONTEKSTS:

Pasaules čempionāts Rīgā ilgst no 21. maija līdz 6. jūnijam.

B apakšgrupā "Arēnā Rīga" spēlē Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna. A apakšgrupā iekļauta Krievijas olimpiskās komitejas komanda, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija. Līdz 1. jūnijam grupās izspēlēs apļa turnīru, noskaidrojot pa četrām komandām, kas iekļūs ceturtdaļfinālā.

No 1. jūnija pasaules čempionāta spēles klātienē drīkstēs vērot pret Covid-19 vakcinētie un Covid-19 izslimojušie skatītāji, ceturtdien, 27. maijā, nolēma valdība.